Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szeretitek az eget nézni? Mit...

Szeretitek az eget nézni? Mit gondoltok ha felnéztek?

Figyelt kérdés
Azt hittem idővel elmúlik majd, de gyerekkorom óta megbabonáz a csillagos ég. Képes vagyok teljesen megfelejtkezni magamról egy egy estén amikor kimegyek és a csillagokat, vagy a holdat fürkészem. Nem vagyok sem asztrológus sem pedig csillagász. Mérföldkövekkel másabb a hivatásom, de mindig is érdekelt. Az a sok sok ezer csillag és mennyi vár vajon felfedezésre még? :D

2014. febr. 11. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Szeretem én is nézni, de fura érzésem van. Talán ilyen magány-féleséget kapcsolok mindig hozzá, nehéz leírni.
2014. febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én pont nem magányt, hanem inkább lehetőségeket érzek. Bár amikor belegondolok, hogy a mi naprendszerünk csak egy kis darab a halmazunkban és azok trilliárdjában, elfog a kissebségérzet és olyan mintha csak egy jelentéktelen porszem lennék az egészben.
2014. febr. 11. 20:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Az jut eszembe, hogy milyen jó, hogy van élet a halál után is (mert hiszek ebben). :)
2014. febr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azon is szoktam gondolkozni, hogy vajon van-e olyan értelmes lény más bolygón, aki pont ugyanúgy nézi az eget, és azon gondolkozik, hogy vajon van-e olyan értelmes lény más bolygón, aki pont ugyanúgy nézi az eget, és azon gondolkozik... És ezt így elég sokáig el lehet játszani, addig, amíg abba nem hagyom a sort, és ezzel valamelyikünk nyer, mert többszörösen gondolja ezt, mint a másik. :D


De amúgy így általánosságban az élet kialakulásáról, földönkívüli értelmes lényekről, a világ kialakulásáról, meg arról is szoktam gondolkodni, hogy régen (ókor, őskor) hogy lehetett az, hogy nem jöttek rá, hogy bolygókon élünk, és nem pedig lapos valamin.

2014. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!