Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Nem fura, hogy egyes képregény...

Nem fura, hogy egyes képregényrajzolók a saját életükből merítik az ötleteket? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kíváncsivá tett engem :D


Vegyük először a Garfieldot, mivel ő a legismertebb. Az alkotó a saját nagyapjáról mintázta a macskát, Jon családját pedig a sajátjáról, akik szintén farmon élnek, mint az alkotó szülei.

Gary Clark, az ausztrál képregényrajzoló valami mocsaras helyen nőtt fel, ahol krokodilok, madarak, békák élnek és így alkotta meg a Dilidagonyát.

Egy svéd képregényrajzoló saját magáról és a feleségéről mintázta a két teknőst.

Fel tudnék még egypárat sorolni.


Sokat gondolkoztam azon, hogy miért van ez így. Talán így könnyebb ötleteket gyűjteni?


Vannak olyanok, akik (spontán?) alkottak valamilyen képregényt, ami nincs közük az alkotó életéhez, családjához. Ilyen pl. a Blöki bár.


U.I. A South Park rajzfilm ugyan, de régen olvastam, hogy Trey Parker saját magáról mintázta Stant a szüleit és a nővérét pedig a saját családjáról. Így van ez Kyle-lal is, de Matt Stone egy kicsit átvariálta, mert állítása szerint a családja túl uncsi volt. Neki is van lánytesója, de Kyle-nak inkább egy örökbefogadott öcsköst adott.



2014. márc. 17. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem fura, inkább természetes. Amit ismersz, azt jobban be tudod mutatni, szereplőként pl. elevenebb személyiség lesz, mint egy teljesen kitalált, képzelt darabokból összerakott valaki.
2014. márc. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Cennedy válasza:
Egyáltalán nem fura.A könyv írók a blogolók és azok akik írják a forgatókönyveket sokszor az életükből merítik az ötleteket.
2014. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!