Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, milyen munkát...

Mit gondoltok, milyen munkát vállalnak szívesen az emberek önkéntesen?

Figyelt kérdés
Szeretnék önkénteseket találni, akiket később meg tudnék kínálni egy jobb állással, mint amit éppen csinálnak. Nem hiszem azt, hogy egy interú során meg lehetne valakit ismerni, ítélni abból a szempontból, hogy jó lesz e nekem, vagy sem. Ha viszont vele dolgozok egy ideje és lelkes, fel tudom mérni a határait és hogy mit lehet belőle kihozni. Sok olyan tehetség vész el, aki az interjúig se jut el, mert benyomnak valami tehetségtelen ismerőst egy pozícióba. Én szeretném megtalálni ezeket az embereket és adni nekik egy lehetőséget.

2014. ápr. 15. 19:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Értem. Ingyen dolgoztatnál embereket, hogy utána a neked tetszőknek a továbbiakban fizess. A többi mehet haza. Idióta.
2014. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jó poén volt. Jó szar. Majd ingyen dolgozznak neked, mi?
2014. ápr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem így gondoltam. Mindenki akkor jön és megy, amikor akar. Én olyanokat akarok kiemelni a tömegből, akiket el tudok küldeni iskolába, akár saját költségemre, hogy azt elvégezve fel tudjam venni alkalmazottnak. Főleg diákokban gondolkodtam, mert ők rugalmasan váltanak várost, szívesen tanulnak, de nincs rá pénzük, hogy azt csinálják, amit akarnak.Olyan embereket keresek, akikre rá tudom bízni az újonnan nyíló helyeket.Újakat sehol nem vesznek fel, mert nincs tapasztalatuk, így viszont soha nem lesz, ha sehol nem tudják kipróbálni magukat.
2014. ápr. 15. 20:22
 4/14 anonim ***** válasza:

Az már más. De a probléma még mindig az, hogy az INGYEN és a DOLGOZNI erősen ütik egymást. A törvéyn szerint még a gykornoki munkáért is kell egy minimális összeget fizetni, más kérdés, hogy ezt sok heéyen szeretik elsumákolni.

Pályakezdő révén egy ilyen "programba" én is szívesen beneveznék például, de nem ingyen. Legalább ha már a bérletet meg a heti kajámat fizetné a munkaadó pl. heti 5k-ból remekül be lehet kajálni + 10k a BP havibérlet, mégse ingyen húzom az igát, de ha valóban normális munkalehetőségre kapnék esélyt ezáltal, pár hónapig biztos ennyiért is csinálnám tisztességgel.

2014. ápr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Külföldön látom azt, hogy az a munkáltató, akinek nem csak a profit számít, hanem szereti jó kedélyű dolgozókkal körülvenni magát a következőt csinálják. Keresnek olyan fiatalokat, akik abban a szakmában amiben Ő tevékenykedik, érdeklődnek. Ha a fiatal bizonytalan, elkezd dolgozgatni, ismerkedni a környezettel. Ha megteszik neki, a munkáltató elküldi képzésekre és a suli mellett hozzá jár tapasztalatot szerezni. Mire a sulit elvégzi, beépül, tudja a dolát, és nem aggódik, hol fog most elhelyezkedni, mint a többiek diploma után, mert neki azonnal van állása, amit ráadásul szeret. Ha egy munkáltató beinvesztál egy olyan fiatalba, akiben lát fantáziát, bolond volna rosszul bánni vele. Így neki nem kell keresgélni, nem kell betanítani, nem kell ellenőrizni, csak fejleszteni, s ha készen áll rá, azt lehet neki mondani. Barátom, elég ügyes vagy ahhoz, hogy megkapd, a másik megyében lévő telep vezetését. Így máris van egy jó területi képviselője. Én is úgy kaptam kétszer is munkát, hogy önkéntes voltam, majd megkérdeztek, nem e akarok állandóan maradni.Az egyik helyre csak hobbyból, tapasztalatszerzés céljából mentem, é én kerestem meg őket, hogy járhatnék e be hozzájuk tanulni? Arra gondoltam, megpróbálhatnám én is ezt, mert a fiatalnak is kiszámíthatóbb a jövője, s nekem is fontos, hogy ne a szakembervadászattal töltsem az időt. Külföldön az önkéntes munka mást jelent, mint otthon. Itt az egy lehetőség.
2014. ápr. 16. 10:26
 6/14 anonim ***** válasza:

Klassz, hát itthon meg csak ingyenmunka. Jó, nyilván van, ahol nem az, de a vállveregetéstől nem fizetődik be se a közüzemi számla, se a a vasárnapi ebéd nem repül az asztalra. Iszonyat nagy paradoxon, hogy a pályakezdőnek pénz KELL, mert valamiből élni kell, de vagy szarért-húgyért széthajtják olyan helyen, amit gyűlöl vagy ingyen akarják dolgoztatni...

Ha indítanál ilyen Pesten valami pénzügyes/könyvelői terülten, megköszönöm, ha jeleznéd. Az a baj, hoyg az elméleti tudással egyszerűen szinte semmit nem lehet kezdeni, mert nem épül rá gyakorlat, úgy meg aztán a hajamra kenhetem. Ma meg Magyarországon alig van, aki vállalná a pályakezdők betanítását, pedig úgy formálhatná, ahol az neki jól esik. De nem, jobb "szakembert vadászni"...

2014. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ebbe neked nem tudok segíteni, mert vidéken építem a csapatom és olyan társakat keresek, akik szeretik az állatokat, valamilyen állategészségügyi vonalon akarnak dolgozni, pervenciós munkát végezni. A jelenlegi telepen történik a fiókák nevelése,megismerése, itt gyakorolnak, együtt tanulunk, aztán ha a csibéim felnőnek, elküldöm őket kakaskodni új farmokra. :-) Felmerült bennem olyan is, aki elment szülni, de a munkáltató nem vette vissza, az nálam visszakerülhetne a vérkeringésbe. Még sok pofont kell kapnom, mire elérem azt, hogy az emberek merjenek hinni, de van időm és türelmem.
2014. ápr. 16. 11:33
 8/14 anonim ***** válasza:
Az állatokat is imádom :) De vidékre sajnos nincs lehetőségem menni. + képzettségem sincs hozzá. Na nem mintha nem tudnám megtanulni. De a kezdeményezés tetszik, sok sikert hozzá!
2014. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Számodra se reménytelen a dolog, mert a csapatot két részre fogom osztani. Az egyik része less a szakmai csoport.Ide tartozik az állatorvos, kutyakiképző és az kozmetikus. Másik csoportot azok alkotják, akik főleg adminisztrációs munkát végeznek, föleg kötetlen munkaidőben. Ők lesznek azok, akik felügyelnek a rendre, írják, ki mikor jött, mikor ment, mennyi látogató volt. Lesznek azok, akik kézbesítenek, akik elmennek látogatóba a tagokhoz és megnézik, hogy bánnak azokkal, akiket rajtunk keresztül fogadtak örökbe. Lesznek azok, akik kérdőíveznek és felmérik, miben kell még fejlődnünk. Szóval számos olyan munka van, ami nem igényel szakirányú képzést, csak lelkesedést. Ezen a nyáron ki fog derülni, meg tudom e honosítani a külföldön szerzett tapasztalataimat. Ha később mégis váltanál, és el tudnál szakadni Pest megyétől, mi szívesen látunk.
2014. ápr. 16. 13:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Az ország melyik részében vagytok/lennétek amúgy?
2014. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!