Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Naplóírás? Miért jó?

Naplóírás? Miért jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok naplóírók! Elmesélnétek, hogy Ti hogyan és miért kezdtétek el a naplóírást? Gondolkozom rajta, de nem tudom, hogy megéri-e belekezdeni, hogy lenne-e mit írni bele...Miért jó naplót írni? Ha vannak hátrányai, akkor mik ezek? És úgy egyáltalán a naplóírásról, hálás lennék, ha írnátok sztorikat.

Előre is köszi ;)

15/L



2014. ápr. 21. 10:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, és valami rendszer alapján vezetitek? Minden nap írtok bele? És milyen formában írjátok? (rajzok, pontozás stb.)
2014. ápr. 21. 10:55
 2/12 anonim válasza:
100%

A naplóírás szerintem hasznos hisz az olyan titkokat is kiírod magadból amit talán másoknak nem mersz vagy nem akarsz elmondani. Nem muszáj rendszeresen beleírni elég amikor úgy érezed hogy kedved van írni valamit. Van aki rajzol és kissé meseszerűen ír bele van aki csak szimplán leírja mi történt vele hogy érzi magát úgy írja le mint ahogy elmesélni

egyéniség választja ki hogy szereti szerintem megéri elkezdeni max abbahagyod ha véletlen neked nem tetszene

2014. ápr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, egy próbát szerintem is megér. Egy éve is írtam, talán 3 napig tartott, mondjuk akkor elég lázadós korszakom volt, szimplán elfelejtettem, hogy elkezdtem :D
2014. ápr. 21. 14:03
 4/12 anonim ***** válasza:
Na de ha beleírod a titkaidat, nem félsz, hogy valaki elolvassa?
2014. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincs sok titkom, de ha lenne valami olyan titkom amit nem akarom, hogy bárki megtudjon (ezért titok) nem írnám le papírra :D
2014. ápr. 25. 09:42
 6/12 anonim válasza:
Nálam semmi rendszer nincs benne. Bár általában, ha elkezdem, akkor elég hosszan tudok írni, de van, hoyg egymás után minden nap sokat, aztán több hétig/hónapig semmit nem írok bele. :)
2014. júl. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
:) Értem, azóta én is van hogy napokat, heteket kihagyok..
2014. júl. 27. 09:55
 8/12 anonim válasza:

Én a naplóírást egy író tanácsára kezdtem el. Nem azt mondta, hogy naplót írjak hanem hogy írjak valamit, akármit. Ekkor 16 éves voltam, kb fél éven keresztül a fejemben motoszkált a mondanivalója. Egyszer leültem egy füzet elé és elkezdtem leírni a gondolataimat. Nagyon jól esett kiírni magamból a feszültséget és ebből rendszert csináltam.

Mára heti összefoglalókat írok, a bulikat ivászatokat a lehető legrészletesebben írom le, nagyon jókat lehet nevetni két-három évvel ezelőtti történeteken.

Egyszerű, fekete műbőr borítású vonalas lapokat köttetek, pont olyat amibe a szakdolgozatokat/diplomamunkákat szokták. Jelenleg 3 ilyet írtam tele, nagyon jó őket visszaolvasgatni.


21/f

2014. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én azért kezdtem el írni mert akkor elég rosszba voltunk a legjobb barátnőmmel és "valakinek" ki akartam magam beszélni. Ez a "valaki" lett a naplóm. Szerintem nagyon megéri, jó vissza olvasni, sokat lehet rajta röhögni vagy akár sírni (tapasztalat). Én még a legegyszerűbb napokat is akár 10 oldalon le tudom írni... A hátránya szerintem a legelején az, hogy félsz hátha beleolvas ezért akkor még nem nyílik meg az ember, de idővel rájössz nincs mitől félni :)
2014. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Somebody5 válasza:
Miután megszülettem a nagypapám meghalt. Nagyon jó sajnálom hogy nem ismerhettem meg. Én úgy kedtem el naplót írni hogy úgy írtam mintha neki mondanám. Másrészt anyukám is mondta, hogy jó naplót írni. Ha nincsenek barátaid, szomorú vagy, vagy csak valakinek elmondanád a bajaidat akkor a naplóba kiírhazod magadból. Én ezt szoktam csinálni. Írok két oldalt és utána jobban érzem magam. Végülis a papír meghallgat.
2020. dec. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!