Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyenek a cikkeim? Jól írok?

Milyenek a cikkeim? Jól írok?

Figyelt kérdés

Ez egy természeti helyismertető cikk.


Életünk helyszínén és környékén

Sokan azt hiszik, szép csak máshol lehet és nem itt, de tévednek. A szép itt is szép csak mi ezt már nem vesszük észre, mert megszoktuk. A délutánokat nem csak gépezve vagy videojátékozva lehet jól eltölteni, hanem a haverokkal a szabadban is. Lássunk pár helyszínt, ami igenis jó szórakozásnak és kikapcsolódásnak mutatkozik.

Azt hinnénk, messze van, de ez a közvetlen környezetünkben található.


Rábca-holtág: A Dobsa mögött rejtőző paradicsom. A víz, a természet, az apró állatok, minden oda vonzza az embert. Tökéletes egy nyugis délutánhoz, vagy egy kis piknikhez a barátokkal.


Emlékművek: Radnóti-emlékmű, Rákóczi-emlékmű. A műveltség sosem hátrány, főleg ha magunktól keressük. Egy fejedelem és egy fiatal költő Abdához kötődő sanyarú sorsa. Egy halál és egy elhurcolás emléke, ami itt nyugszik.


A tájház: Egy kis háznyi régiség, ami telve van hagyományokkal, régiségekkel, fel nem becsülhető értékekkel és a kertjében rengeteg állattal. Csupán 5 perc kell hozzá, hogy az ember háziasszonynak vagy éppen földes úrnak érezze magát.


Tanösvény: A hely, ahol rád talál a nyugalom, a rengeteg fa és a tisztás. Az erdő tele madarak és kis állatok hangjával. Ha pedig végigjárjuk a kijelölt ösvényt elérjük a Rábcát, és a fölé épített hídról csodálhatjuk a hosszan tekergőző a szemünknek véget nem érő folyót.


Ez pedig két filmajánló.

Az első:


Tiszteld és szeresd hazád, mely otthont nyújt neked. Légy büszke arra, hogy Magyarnak születtél! Gyere rá újból és újból, hogy miért adták életüket érted a hazafiak. Nyerj betekintést 1956 Októberébe egy tragikus szerelmi szálon keresztül.

Szabadság szerelem: ’56-ban Magyarország csak egy kis állam, ám vízilabdában verhetetlen. Egy nagy meccsen viszont mégis megverik őket az Oroszok és attól kezdve csak az Olimpiai visszavágóra készülnek. A fiatal és jóképű Vízipólós Karcsi egy nap belekeveredik egy utcai ellenállásba, ahol megtetszik neki a gyönyörű és vehemens Viki, aki megmutatja neki, hogy milyen is az élet a Vízilabdán túl. Ennek a drámai, de mégis zseniális Magyar alkotásnak a középpontjában a Pesti forradalom napja Október 23.-a áll.


A második:


Egy különc srác feljegyzései: A film Stephen Chbosky zseniális könyvéből készült alkotás. A történetből egy rendkívüli 15 éves fiút ismerhetünk meg, aki különös első és mindennapjait tölti a gimiben. Az elején zötyögősen alakul sorsa, de hamar felkarolja őt két igazán balhés végzős és megmutatják neki, hogy hogyan kell igazán tombolni, amíg még lehet. A kis különc aztán beleszeret egy csodás lányba, de közben kiderül nagynénje szörnyű múltja, ami rá is hatással lesz. A srác feljegyzései a szívedig fognak hatolni és rabul ejtenek majd a gondolkodás mélyébe.


Előre is köszi a válaszokat! Jöhet kritika is,csak kulturáltan. :) Ja és szerintetek van benne valami felismerhető,ahogy írok? Tudom,hogy ez így kevés ahhoz,hogy felismerhető legyen benne a stílusom,de azért valamennyi írási stílus látszik benne? :)



2014. máj. 6. 16:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
68%
Szia! Szerintem jól írsz, jó(k) a cikke(i)d. Bár bevallom őszintén mikor megláttam a "kirándulós tippeket" majdnem kiléptem.. Ma egész nap azt hallgattam a gimiben, hogy hova mehetnénk oszt.kirándulásra úgyh. mára már elegem van ezekből. Na de visszatérve szerintem nagyon jó lett a cikked (vagy ez több cikk?) ! :) Megkérdezhetem, hogy ezt milyen okból írtad? Beadandó?
2014. máj. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Ez mint említettem több cikk. Egy természeti helyismertető és két filmajánló. Egyébként a filmajánlók egy online amatőr tini magazinnak mentek a másik pedig az iskolaújsághoz. :) Várom még válaszaitokat! :)
2014. máj. 6. 21:09
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem rosszak, kiindulási alapnak megfelelnek. De még bőven van hova fejlődnöd. Nem tudom mennyit és mit szoktál olvasni, de én ajánlanám, hogy olvass többet. És minőségit, tehát pl. ne egy Szent Johanna Gimit vegyél a kezedbe. :) És természetesen írjírjírj. Akár cikkeket, ajánlókat, akár történeteket, novellákat.

Én ezt a kettőt ötvözve próbáltam javítani a fogalmazásomon és rengeteget fejlődtem a korábbi évekhez képest. :)

2014. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jól írsz, folytasd az "írást"! :):)
2014. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat! :) Nagyon sokat olvasok és "minőségit". :) Várok még válaszokat! :)
2014. máj. 9. 14:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy mi számít nálad "minőséginek"?


Amúgy tényleg nem írsz rosszul. De néha van egy-két furcsa megoldásod megfogalmazás szempontjából. :)

2014. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hogy mi számít "minőséginek"? Hát Charles Dickens,Herman Melville,Jane Austen,Szabó Magda,George Orwell,Antoine de Saint-Exupéry,stb.,stb. És költők: Radnóti Miklós,Petőfi Sándor, József Attila,stb. Hát nálam ők számítanak a "minőségi" kategóriába soroltaknak. :) Egyébként igen megvan az írásomban a kis "furcsaság". :) Talán ettől egyedi. :)
2014. máj. 13. 17:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Oké, megnyugodtam. Bocsi, de ma már sajnos eléggé változatos, hogy ki, mit tart minőséginek. :D

Akkor gyakorlásgyakorlásgyakorlás. Aztán lehet, hogy csak nekem furcsa és kicsit esetlen néhány megoldásod, és mindenki másnak abszolúte bejön. ;)

2014. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
:) Várok még válaszokat!
2014. máj. 17. 22:29
 10/12 anonim válasza:
Jól írsz,szépen fejezed ki magad.És az is örvendetes,hogy ízlésed is van.Időnként néhány fordulat számomra közhelyes vagy elcsépelt,mintha már olvastam volna.Nem tudom mióta írsz,de valószínűleg ez azért van,mert még nem találtál rá maradéktalanul a saját hangodra.Bár az is igaz,hogy a fenti témák nem éppen a legmegfelelőbbek merészebb írói késztetések megélésére.Azt tudnám még ajánlani,hogy a klasszikusok mellett olvass kortárs műveket,napjainkban is lehet találni szép számmal említésre méltó alkotásokat.
2014. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!