Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Canon...

Mi a véleményetek a Canon sx270-ről?

Figyelt kérdés

#Canon #sx270-ről
2014. jún. 5. 18:43
1 2
 1/19 Vass Sándor válasza:
Vedd meg bátran. Kitűnő utazógép,kis helyen. sx 280-ban Wifi+GPS is van, ennyiben különbözik a két gép.
2014. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Koszi!:) S összevetve esetleg az sx600-al illetve a panasonic lumix tz35-el, te inkább melyiket választanád a 3 közül?
2014. jún. 6. 20:46
 3/19 A kérdező kommentje:
Vagy még a panasonic lumix sz8, sz9 jöhet számításba nálam...
2014. jún. 6. 20:47
 4/19 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha ezt a gépet vetted volna meg azóta, lenne hozzád pár kérdésem :)
2014. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Még vacillálok...:)
2014. júl. 6. 16:42
 6/19 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen kategóriába ez a legjobb gép, csak sajnos a gyártó nem minden információt adott meg róla, így érdekelne pl, a makró mód maximum távolság teleobjektívvel, vagy pl 10x optikai zoomnál milyen rekesztértékeket fogad el a gép, rekeszelőválasztó-módban... több helyen kérdezgettem már, de nem nagyon van válasz :(
2014. júl. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

előző vagyok:


vagy a legszűkebb blende sincs megadva ND szűrő nélkül, és ND szűrővel

2014. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mármint az sx270 a kategóriájában az egyik legjobb? Amúgy sajnos én sem tudom a kérdéseidre a választ...
2014. júl. 7. 17:33
 9/19 anonim ***** válasza:

igen! ilyen árba tud mindent, amit lehet...


persze kinek mi a fontos nyilván


én is keményen kutatok, hogy majd a közeljövőben mit veszek, de hosszas keresgélés után, ezt látom a legjobbnak


- minőségi szenzor (BSI-CMOS)

- csúcskategóriás proci (Digic 6)

- 12 MP bőven elég egy ilyen gépbe, egy ilyen szenzor mellett

- 20x nagy optikai zoom

- Full HD 60 fps video

- Li-ION akksi (ami sajnos csak kb 210-260 kép készítésére alkalmas/töltés, ami az egyik hátránya ugyan)

- 15 másodperces hosszú záridő

- 1/3200-as rövid záridő

- Teljesen manuális mód

- Éjszakai fotózás hosszú záridővel állvány nélkül

- Széles fényérzékenység (80-6400 ISO)

- A szenzora az csak 1/2,3"-os, de 70 ezer alatt ne várjunk sokkal jobbat, és persze 70-től is kompromisszumokkal

- Smart auto 58 jelenet felismerés az nagy előny

- Másodpercenkénti 4 kép, gyors fotózáshoz elég jó

- Többféle optikai képstabilizálás nagy előny

- Vaku 3,5 méter hatótávval átlagos, bár az SX 170-es kistesója, csak kb 3 méterig visz a leírás szerint

- Pár extra: manuális fókusz, HDMI mód


Szerintem az egyik hátránya a makrónál van, hogy 1 cm-ről nem tud, csak 5 cm-ről, viszont ma kaptam az infót, hogy elvileg makró módnál teleobjektívvel a max távolság végtelen? akkor meg simán jó... ez jól jön akár portréfotózásnál, vagy természetfotózásnál is ekkora bazi zoom mellett


Másik hátránya a mérsékelt teljesítményű aksi, a hasonló kategóriájú gépekhez képest, de szerintem 1 töltéssel 210-260 kép nem rossz, ha valakinek ennél többre van szüksége, 14 ezer körül lehet kapni gyári pótaksit, amivel megduplázható az energia


Összességét tekintve ennyi pénzért jelenlegi áron kb 48 ezer szállítással együtt szerintem jó... Mindent tud, ami kell, és persze a Canon jó márka, support is van rá, pár e-mail-t írtam a Canon-nak, szinte 24 órán belül válaszoltak magyar nyelven....


Úgy hogy ha van lehetőséged, akkor vedd meg :D

mert jobbat ilyen árba nem fogsz találni, hacsak nem jelenik meg egy új modell versenyképes áron, de arról passz, hogy mi lesz a jövő :)

2014. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Óhh, köszönöm a részletes értékelést.:) Amúgy 50 alatt hol kapod meg szállítással együtt? Hja, az sx280 is hasonló, csak az wifi-s és gps-es.:)
2014. júl. 8. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!