Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Facebook KAMU PROFIL! Ki...

Gemini84 kérdése:

Facebook KAMU PROFIL! Ki lehet deríteni, hogy egy nem valós profil alatt ki van? IP cím vagy bármi alapján? SOS

Figyelt kérdés

2014. jún. 23. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Senki IP címét nem látod, de ha tudnád akkor sem lehetne kideríteni belőle semmilyen hiteles adatot. Főleg nem azt hogy kihez tartozik, ki használta.


Egyetlen legális eszközöd a Google képkeresője, ha a netről van a profilkép akkor jó eséllyel fogja megmutatni hogy honnan lett letöltve.

2014. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az igazság az hogy leveleket kapok erről a profilról, és ki szerettem volna deríteni, hogy kitől is származnak. azért gondoltam, hogy esetleg egy hozzáértő ember tud e vmi megoldást rá. A rendőrség sem tudja kideríteni ha esetleg feljelentést teszek? Köszi a választ
2014. jún. 23. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Az oldal nem biztosít semmilyen lehetőséget hogy "nyomozni" lehessen. Ehhez hozzáértő ember sem lesz, mert senki nem fér hozzá például az IP-címekhez, a köznyelvtől eltérően az oldalt feltörni sem lehet, akinek a profiljába bejutnak azt nem a Facebook rendszerébe töréssel érik el, hanem csak jelszómegszerzéssel más módon.


Ezért óvakodj azoktól akik "hackerek" és "feltörik neked a Facebookot", mert szinte 100% hogy olyan embert fogsz ki aki téged fog kijátszani és a te profilodba bejutni, majd annak tartalmával visszaélni.


Ha megkapnád az IP-címet, abból ugyanúgy nem tudsz kiindulni semmilyen irányba, mivel nincs a neten olyan szolgáltatás ami neked felfedné a személyes adatokat amik hozzá tartoznak, ez már a rendőrség hatásköre. A másik probléma hogy te sosem tudhatod hogy valós-e az az IP cím, nem-e rejtett program vagy hálózat általi, ami miatt még az is elterel egy vakvágányra.

2014. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Imre777 válasza:

Én is azt hallottam, hogy van olyan program, amellyel meg lehet azt nézni, hogy egy vagy több álprofilról meg a saját valós adatokat tartalmazó profilról ugyan arról a gépről jelentkeznek be...,

de nem tudok erről semmit.

2019. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!