Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Azt olvastam hogy a varázsgomb...

Azt olvastam hogy a varázsgomba nyersen fogyasztva legális, ez igaz?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor ha a füvet nem elszívod, hanem megeszed az is legális?



...

2014. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
wiki:A gombák nyersen való fogyasztása nem számít bűncselekménynek, de ha szárítva, főzve vagy teának elkészítve használjuk az már illegális cselekedetnek számít. Ilyen módon való fogyasztása pénzbírsággal és/vagy börtönbüntetéssel sújtható. Hollandiában néhány éve még szakboltokban is kaphatóak voltak.
2014. jún. 26. 13:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, mert a wikipédia olyan megbízható forrás. Megjegyzem a hivatkozások lemaradtak, amik alátámasztanák ezt a remek állítást.

Ajánlom inkább a büntető törvénykönyv kábítószerekre vonatkozó tényállásait, és az értelmező rendelkezéseket, ami szerint 0,1 grammot meg nem haladó pszilocibin csekély mennyiség.

Magyarul büntetendő akármilyen mennyiség tartása, behozatala, termesztése, fogyasztása, forgalmazása, stb.

2014. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. jún. 28. 16:42
 5/7 anonim válasza:
Nem tudom mit kapott az előttem válaszoló, mert tényleg így van, ehető nyersen, nem bünteti a törvény...
2014. júl. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
és úgy nem is fejti ki halucinogén hatását
2014. júl. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy nyers, az nem az jelenti, hogy fogyasztható psilocybin gombát, sőt a gomba semmijen része még a spórája sem lehet tulajdonodban. Úgyhogy szeretnék gratulálni az előttem szólónak. Ja és a wikinek is, ugyanis nyersen is van hatóanyag tartalma és ha megfőzik akkor magas hőmérsékleten kifő belőlle.


-Tony-

2014. okt. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!