Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Építettem egy 220 kg súlyú...

Vattil kérdése:

Építettem egy 220 kg súlyú katamaránt, de mekkora motor lenne ideális hozzá, hogy 15-20Km/h elérjek vele?

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a test alakjától függ. baromi kevés az infó. Se kép semmi. Ha két hordót egymás mellé kötsz az is katamarán.
2014. júl. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért a két hordónál jobb, kettő 45cm széles test, lapos az alja,és ékalakú az eleje. A hossza 4,3 m merülés 15cm(kb) összerakva 1,8m széles
2014. júl. 14. 00:19
 3/4 anonim ***** válasza:

A fentiek ismeretében, szerintem 5 lovas kéthengeres motorral völgymenetben jó eséllyel eléritek a 15 km/h-t, hegymenetben pedig a 9,9-10 km/h-t.

Azt vettem alapul, hogy a siklási szélesség a leírásod alapján 90cm. Ez megfelel egy 4m es ladik legideálisabb szélességének.(viszont az csak 120kg) és ha pörge az úszótalp, akkor 10 Km/h siklásra csak többletlóerővel képes.

2014. júl. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen

hey

2014. júl. 16. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!