Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a fekete lyuk viszonylag...

Mi a fekete lyuk viszonylag egyszerűen?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy benyeli a dolgokat és nem lehet onnan visszafele jönni. Kicsit bővebben érdekelne, de egyszerűen, ha valaki leírja kérlek úgy írja, hogy ne írjon bele nehéz szavakat, amiket egy nem szakember ért :)

Köszönöm. :)


2014. aug. 19. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
En nem tudom, de olyan nehez lenne be irni google-be ? Most oszinten haver.. De ha ennyire lusta vagy, akkor tessek : A fekete lyuk a téridő olyan tartománya, ahonnan az erős gravitáció miatt semmi, még a fény sem tud távozni. Félklasszikus szemléltetése szerint olyan égitest, amelynél a felszínre vonatkoztatott szökési sebesség eléri vagy meghaladja a fénysebesség értékét
2014. aug. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok lusta, több helyen is utána néztem, de túlságosan belement a fizikába és mivel ez nem az én szakmám, ezért nem értem. Ennyi. Viszont érdekelt ezért is írtam/kértem, hogy valaki mondja el egyszerűen.

De azért köszi. :D

2014. szept. 5. 17:36
 3/3 Tudi200 válasza:
Amit az #1 írt az legegyszerűbben a fekete lyuk, ha azt nem érted elöször tanulj egy csillagászatott és fizikát.
2015. márc. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!