Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Basszusgitáron könnyű játszani?

Basszusgitáron könnyű játszani?

Figyelt kérdés
Elkezdtem szólógitáron tanulni, szerintem elég nehéz. Sokan mondták, hogy elvileg a baszgitár sokkal könnyebb. Ez igaz? Egyébként születésem óta dobolok. (16 éve) De mindenképp megszeretnék tanulni vmilyen gitáron is játszani. Na szóval a basszusgitár tényleg könnyebb, vagy vkinek ez vkinek az? Ezt néztem ki: [link] mindössze 38.000 Ft. Így otthon gyakorolni jó fajta? Esetleg milyen hangfalat ajánlotok hozzá? Mondom csak itthonra a szobába.

2014. szept. 14. 01:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. szept. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi:) Egy kicsit kifejtenéd jobban? :)
2014. szept. 14. 03:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból könnyebb, hogy egyrészt nem kell rajta akkordokat játszani meg sokkal ritkább a szóló basszuson.

Tehát viszonylag kevésbé várják el a virtuózkodást

Viszont más játéktechnikát igényel, mivel általában ujjal pengetnek, másrészt jóval nagyobbak a bundtávolságok, jobban ki kell nyúlni.

A dobolás jól jöhet hozzá, mert akkor jól tudsz majd együttjátszani a dobbal.


A mutatott gitárt konkrétan nem ismerem, de a Stagg márkának nincs túl jó híre.

Én egy SX-et ajánlanék inkább, egy VJB62-est használtam pár évig, az áráért jó hangszer volt.

2014. szept. 14. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ma már a basszusgitár kilépett a hagyományos keretek közül és színpadon szólóhangszerként is megállja a helyét, arrúl nem is beszélve, hogy nem csak négy húros hangszer van hanem ven hat és hét húros is.Azon se könnyű megtanulni profi módon játszani.

https://www.youtube.com/watch?v=jVQEe8OI3zk


https://www.youtube.com/watch?v=pZSa9niKKE4


https://www.youtube.com/watch?v=zAiEGGVBmYM

2014. szept. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaj, ne már. Nyilván ezzel én is tisztában vagyok és már 30 éve, hogy Jaco Pastoriust megszerettem, a nyolcvanas években voltam Pege Aladár önálló koncerten, aki egy szál bőgővel játszott, meg láttam a Krzysztof Ścierański-t egy looperrel virtuózkodni.


De egy kezdő kérdésére, aki nyilván elsődlegesen nem világhírű szóló basszeros akar lenni, teljesen fölösleges ezekkel a nem általános példákkal előhozakodni. Amúgy is a jazz, jazz-rock és a high-end progressive zenén kívül nem jellemző.

2014. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyi az igazság a sztoriban, hogy basszusgitáron hamarabb lesz sikerélményed, mert zenében egyszerű kis pötyögések és jól szólnak.

Míg gitárnál nehéz tisztán akkordozni, ha meg dallamot játszol ahhoz sok idő kell, hogy igazán élvezhető legyen.

2014. szept. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!