Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Az Éhezők Viadala c. filmmel...

Az Éhezők Viadala c. filmmel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Miért? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nem vagyok tisztában pár dologgal a filmmel kapcsolatban. Tegnap láttam csak a 2. részét a Futótüzet, és nem értettem nagyon. Pár kérdésem van. A 13. körzet elpusztult? A Kapitólium pusztította el? Miért? A 12. körzetet is elpusztította a Kapitólium? A Snow elnők halottan akarta látni Katnisst, és ezért változtatta meg a 75. viadal (3. nagy mészárlás) szabályzatát? Ha nem változtatja meg a szabályzatot akkor ugyanúgy csak szimplán húztak volna neveket? A 2. rész végén azt mondják, hogy kitört a forradalom. Tényleg kitört? Minden körzet fellázadt a diktátor Snow elnök és a Kapitólium ellen? Miért pont a 12. körzetet pusztíttatta el Snow elnök/Kapitólium? Miért érdemel verést az/halált aki a kezével az ég felé mutat (mutató, középső és gyűrűs ujj, a kis és hüvelyk ujj becsukva marad)?


Előre is köszönöm!



2014. okt. 5. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Nézd meg még egyszer az első két részt. Pont amiket kérdezel, azok a film alapelemei, amire épül, ha ezt nem érted, akkor nem figyeltél rendesen.
2014. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szeretnék rendes választ a kérdéseimre! Nem érdekelnek a kioktatások, vélemények. Ez az oldal arra van, hogy a feltett kérdésekre az emberek válaszoljanak. Te ezt nem tudtad megtenni, kérlek ne írj ide többet!


Olyan válaszolót keresek, aki hajlandó választ adni a kérdéseimre!

2014. okt. 5. 10:47
 3/13 anonim ***** válasza:

A 13. körzet elpusztult? Nem. Ha jól emlékszem a könyvben csak a föld felszínéről tüntették el, amúgy még megvan.

A Kapitólium pusztította el? Miért? A lázadásuk miatt

A 12. körzetet is elpusztította a Kapitólium? Igen, nincs 12. körzet, ugyancsak a lázadások miatt.

A Snow elnők halottan akarta látni Katnisst, és ezért változtatta meg a 75. viadal (3. nagy mészárlás) szabályzatát? Nem tudom, hogy ez direkt volt-e, de a szabályok mindenképpen különlegesek.

Ha nem változtatja meg a szabályzatot akkor ugyanúgy csak szimplán húztak volna neveket? Szerintem akkor is lett volna valami különlegesség, mert a 25. és az 50. is ilyen volt.

A 2. rész végén azt mondják, hogy kitört a forradalom. Tényleg kitört? Minden körzet fellázadt a diktátor Snow elnök és a Kapitólium ellen? Miért pont a 12. körzetet pusztíttatta el Snow elnök/Kapitólium? Hogy minden körzetben kitört-e nem tudom, de igen, a 3. rész a lázadásokról és a harcokról fog szólni. Abban már nincs viadal vagy ahhoz hasonlók.

Miért érdemel verést az/halált aki a kezével az ég felé mutat (mutató, középső és gyűrűs ujj, a kis és hüvelyk ujj becsukva marad)? Ezt mutatta Katniss, amikor virágokat rakott Rue holttestére. Tudta, hogy a TVben meg kell mutatniuk a holttestet, és így a virágokat is látni fogják körülötte. A jelet a 11. körzetnek mutatta. Minden halál és pusztítás a lázadások elszítása miatt van.

2014. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat!
2014. okt. 5. 10:58
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Hát, én azt próbáltam az értésedre adni, hogy lényegében feleslegesen nézted meg a filmet, ha nem érted a kulcspontokat. De nem baj, véleményem szerint vagy túl fiatal vagy még hozzá, vagy hátrányos helyzetű. Leírhattam volna valóban a válaszokat, de felesleges lett volna, mert úgy sem tudnád feldolgozni.


Amúgy egyes válaszoló voltam.

2014. okt. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem fogom a te példádat követni, és lealacsonyodni a te szintedre. Nem értem, hogy olyan emberek miért regisztrálnak erre az oldalra, akik nem tudnak normális választ adni egy egyszerű kérdésre, és csak sértegetnek. Az ilyen, és ehhez hasonló tagok teszik tönkre az oldalt. Ide emberek azért járnak, hogy feltegyék kérdéseiket, bármiről is legyen szó, vagy válaszoljanak bármilyen kérdésre, kulturáltan és normálisan. Az utóbbit te nem tetted meg!
2014. okt. 5. 14:47
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem olvasd el a könyvet, és akkor te magad jössz rá a válaszokra, és/vagy talán újabb dolgokra is rájössz, amit esetleg eddig nem tudtál a film alapján :)

Hiszen a könyvet meg lehet fogni, fellapozni, de a filmet akár hányszor nézheted újra, akkor sem jössz rá a megoldásra, hisz egyszerűen nincs benne.

Szép napot! :)

2014. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Olvasd el a könyvet, és nézd meg még egyszer mind a két rész. ez az alap.
2014. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos igaza van az egyesnek. Ha ezekez az egyszerű dolgokat sem értetted meg, akkor neked felesleges ezt a filmet nézned, mert még ez is túl magas a te szintedhez.
2014. okt. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Látom az IQ-d neked is nagyon alacsony. A kérdést már 20 nappal ezelőtt tettem fel, gondolom ezt nem láttad! És elismétlem mint mindig!


EZT AZ OLDALT AZÉRT TALÁLTÁK KI, HOGY AKIK NEM TUDNAK VALAMIT AZOK MEGKÉRDEZHESSÉK, ÉS VÁRJÁK A KÉRDÉSEIKRE A VÁLASZT. NEM ÉRTEM MIÉRT ILYEN OKTATÓ ÉS OKOSKODÓ A JAVA RÉSZE A REGISZTRÁLT TAGOKNAK.


További Szép Napot!

2014. okt. 26. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!