Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit csináljak a hangommal?

Mit csináljak a hangommal?

Figyelt kérdés

Talán nem annyira illik ide ez a kérdés, de az éneklés miatt sorolnám be ide.

Szóval nem jártam soha semmi karba, csak tanórára énekből, és a tanárnő dícséri a hangomat, csak nagyon mély a kamaszodás miatt.

Na és itt a gond. Olyan egy évvel ezelőtt folyamatosan csak énekeltem naponta 10-11 dal biztos elhangzot a számból, és egyszer csak azt vettem észre, hogy a mély hangokat nem tudom kiénekelni, mármint az alsó l-t még kitudom, de az alatta levőket nem nagyon, mert berekedek, vagyis elég hülye hangom van, és nagyon sok dalt szeretek, amiben van ez a mély hang, és énekelem, de nem javult.

És még egy a gond, hogy sokan (köztük régen szüleim is) azt mondták, hogy fahangom van vagy valami ilyesmi, és az énektanáraim meg dícsérnek, de nehéz nekem az osztályomban énekelni, mert 10 oktávval mélyebb a hangom :S

Szóval itt az a gond, hogy a mély hangok, meg, hogy néha nem lágy a hangom, és hogy evvel mit lehetne kezdenI?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2014. okt. 14. 20:25
 1/1 hosszúhajú ***** válasza:
én általánosban alt voltam. aztán egyre feljebb ment a hangom, és most, felnőttként szoprán voltam a kórusban. ne erőltesd ha nem jön ki. érik a hangod, nősz, nőiesedik, lehet, h szopránként végzed majd 10 év múlva. ha lent erőlteted a hangod, pedig már nem jön ki, az azt eredményezi, hogy pléhszoprán lehetsz később , leszel. tudod az mi? olyan felnőtt szopránokra mondják, hogy pléhszoprán, akiket kis korban belekényszerítenek az altba, pedig magasabb hangjuk volt. Ezáltal elveszti a hangja azt a szép fényt, ami eredendőn megvan. és ugyan szoprán lesz, mert az a hangfekvése, de csúnya és fénytelen. szóval újra fel kéne mérni, szerintem te már mezzo lehetsz, és ez a koroddal még feljebb mehet.
2014. okt. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!