Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A rubik kocka kirakó videókban...

A rubik kocka kirakó videókban az algoritmusokat sokszor úgy mondják, hogy R kettő, meg U vessző, stb. és ezeket nem értem. El tudnátok mondani, hogy melyik oldal melyik irányába való tekerését hogy hívják?

Figyelt kérdés

Ezt azért is akarom, mert szeretnék profi algoritmusokat is megtanulni, nemcsak a layer by layert.

És ha csak hallgatom a videót, és a kockára koncentrálok, úgy könnyebb utána csinálnom.

Amúgy tudtok olyan oldalt, ami leírja teljes egészében a fridrich metódust (olyan videót nem találtam, ahol az egész benne van, csak ilyen 1-2 perceseket)?



2014. dec. 13. 15:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

R=Right=jobb

F=Front=elöl

B=Back=hátul

L=Left=ball

U=Up=fenn

D=Down=lenn

Van úgy hogy ottvan egy w-betű pl.: Rw , akkor kettő sort vagy mit forgatunk (mivel Rw) az R irányába. Van még az x= elforgatod az egész kockát mintha R-t forgatnál,y=az egész kockát elforgatjuk úgy, mintha U-t forgatnál, z=az egész kockát elforgatod mintha F-et forgatnál. Ha a betűk felett ottvan egy ' aposztróf akkor az ellentétjét csinálod, már mint eleve órajárásával megeyezően forgatunk, ha '-van,akkor óra járásával ellentétesen, ha a betű után egy 2-es szám van akkor értelem szerűen kettőt forgatunk. Remélem tudtam segíteni, ha kicsit érthetetlen lett volna akkor tudom ajánlani a Fidrich slover alkalmazást androidos telefonra. Ott leírja az összes algoritmust és a betűmagyarázatokat részletesen, képekkel ilusztrálva.

2014. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszi! nagyjából érthető volt

Az az alkalmazás magyar? (mondjuk nem muszáj annak lennie, csak kérdezem)

2014. dec. 14. 11:40
 3/24 anonim ***** válasza:
Angol, de hidd el, szinte lényegtelen, hogy milyen nyelvű, mert csak képek vannak és betűk. Én ebből tanulom most éy nagyon jó.
2014. dec. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

amúgy a videóban M is elhangzott

az biztos a middle

2014. dec. 14. 11:45
 5/24 anonim ***** válasza:
Ja az kimaradt, hogyha videóból akarsz tanulni akkor Török Ágostont ajánlom.
2014. dec. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
pont ebben a percben kezdtem el letölteni a videóját :D
2014. dec. 14. 11:47
 7/24 anonim ***** válasza:
Ja igen kimaradt bocsi, van M és E-is de az alkalmazásban benne van, szerintem tölsd le ha androidos vagy. De ios-ra is van hasonló.
2014. dec. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

az E az mi?

amúgy telóm nemrég ellopták, csak tablet van, de androidos az is

2014. dec. 14. 11:51
 9/24 anonim ***** válasza:
Egyébként én kb 3 napja kezdtem el a Fidrichet és Ágoston videójával és az alkalmazással együtt gyors fejlődést lehet elérni. De ha még nincs ajánlanék versenykockának egy MoYu AuLong v2-es kockát. Ha z mind megvan 1-2 év és szinte profi leszel.
2014. dec. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Sajnos angol tudásomnak hála nemtudom az E-betű jelentését de a lényege ha szemben tartod a kockát akkor a középső csíkot mozgatod mint az M-nél csak más szögből. Meg kihagytam mégegy betűt az S-et ami ugyanaz, mint az M és az E, csak megint más szögből.
2014. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!