Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ismer valaki egy jó logisztorit?

Ismer valaki egy jó logisztorit?

Figyelt kérdés
Ha ismer valaki egy jó logisztorit, vagy olyan oldalt, ahol vannak fent, akkor megtenné, hogy elküldi. Előre is köszönöm.

#logika #feladvány #krimi-barkóba
2014. dec. 23. 08:37
 1/2 Márciuska ***** válasza:

[link]

Illetve tudok is egyet:

Tegnap este a fürdőkádjában holtan találták Miss Brownt. A holttestet Mr. White fedezte fel az ablakon keresztül, az udvarból.

- Mondja el pontosan, mi történt! - Szólította fel a felügyelő, amikor kikérdezte.

- Tegnap meg akartam látogatni Miss Brownt - kezdte Mr. White. - Amikor becsengettem, senki nem nyitott ajtót. Kopogtattam is, de erre sem kaptam választ. Valahogy éreztem, hogy baj történt, ezért megpróbáltam erővel kinyitni az ajtót, de nem sikerült, ezért körüljártam a házat, hátha valamelyik ablakon át megpillantom a hölgyet. A nappaliban senki nem volt, és a konyhában sem. A fürdőszobaablak erősen be volt párásodva, nyilván a forró fürdővíz gőzétől. Letöröltem a tenyeremmel, és benéztem az ablakon. Akkor láttam meg Miss Brown-t holtan a fürdőkádban fekve.

- Ön hazudik - mondta a felügyelő. Vajon honnan tudta ezt ilyen biztosan?

(Megfejtés: A fürdőszobaablak csak belülről lehetett bepárásodva, Mr. White tehát ezt semmiképp nem törölhette le kívülről!)



Egy másik:

Szemes felügyelőt kihívták egy különös esethez. A fürdőszobájában holtan találták a házmesternét. A férje találta meg, amikor hazaért, az asszony ott feküdt a padlón feküdt, az erei felvágva mindkét csuklóján. Szemes felügyelő gondosan megvizsgálta a helyszínt. Semmiféle vágószerszámot nem talált. A padló kicsit vizes volt, de hát ez nem meglepő a fürdőszobában.

- A feleségem erősen depressziós volt - mondta a házmester. - Mindig féltem, hogy egyszer öngyilkos lesz. Csak azt nem értem, mivel csinálta.

- Azt hiszem, én tudom - mondta a felügyelő.

Tényleg, hogy történt?

(megfejtés: az asszony egy darab jéggel vágta fel az ereit, ami azután elolvadt, ez volt a tócsa a padlón)

2015. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, az első eléggé egyértelmű, a másodikat meg már régebben kicsit más kontextusban, de hallottam és akkor kitaláltam. Ezen az oldalon lévő feladványok elég egyszerűek én valami nehezebbre gondoltam, de azért köszönöm.
2015. márc. 27. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!