Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ki hogy vélekedik arról a...

Ki hogy vélekedik arról a régebbi emberekhez képest a film, játék révén mennyire szokott hozzá az ember a halálhoz, gyilkossághoz, vérhez, vagy az új dolgokhoz (ufo, zombi)?

Figyelt kérdés
Az érdekelne tulajdonképpen,ha kitörne háború,vagy bármi más esemény bekövetkezne,mennyire alkalmazkodna jobban az ember a körülményekhez,a második világháborúhoz képest?Rengeteg craft,háborús,túlélő (játék,film,sorozat) van,élethű grafikával,helyzetekkel,és megoldásokkal.Fejlődik az ember értelmileg és kreativitásilag annyira hogy higgadtan tudja kezelni a dolgokat?

2015. jan. 10. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy nem lenne senki higgadtabb, csak mert ismer véres filmeket/játékokat.

Lehet, hogy ha elvágod az ujjad, egy picit bátrabban viseled, mert te aznap már "megöltél" ezer zombit, és nem illik a profilodba a sírás, de nagyobb dolgokban nem befolyásolna. Nem rólad beszélek, hanem általában. Beleértve magamat is. Nem is tudom, hány hullával "találkoztam" már filmes-játékos élményeimben, de mikor egy terembe kerültem életem első valódi hallottjával, arra sem emlékeztem, hogy van otthon számítógépem.


A játékoknak pont az a varázsa, hogy belekerülsz egy világba, ami új, izgalmas, változatos, anélkül hogy _valójában_ bármiféle veszély közelébe kerülnél.

Mihelyst valódi életek múlnak a döntéseden, akár a sajátod, akár a családtagjaidé, ez a varázs már nem lesz ott, hogy segítsen.

A katonai kiképzésben már léteznek szimulátorok, amik majdnem olyanok, mintha valami first person shooter játék lenne, és ez nekik gyakorlatozásra kiváló, de fontos, hogy ők már kaptak valódi kiképzést, és pontosan tudják, mire vállalkoznak.


Nem azt mondom, hogy egy új háború, vagy idegen lények általi megszállás alkalmával minden civil fejvesztve menekülne, lennének összeszedettebb, túlélésre esélyesebb emberek, de több mint valószínű, hogy ez a személyiségükből adódna, nem az általuk ismert filmekből, játékokból. (Más kérdés, hogy az ilyen személyiségű emberek valószínűleg vonzódnak ezekhez a médiumokhoz, de ez csak az én feltételezésem.)

Szerintem többet ér, ha meghallgatsz egy idősebb embert (nagypapa, szomszéd bácsi), akik még látták közelről az emberi pusztítás borzalmait. Tíz perc alatt több túlélési tippet tanulsz tőlük mint egy játékból.


A szómenésem lényege az, hogy amit egy képernyőn keresztül élsz meg, nem valódi reakciókat vált ki belőled ilyen szempontból, mert hiába tűnik igazinak, hiába érzed az adrenalint, és hiszed azt, hogy remek döntéseket hozol, az agyad mélyén tudod, hogy biztonságban vagy. Hogy hogy döntenél éles helyzetben, azt - remélem - sosem tudod meg.

2015. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én attól tartok hogy az olyan emberek is akikben több a leleményesség és a víz hátán is megélnek,bátrabbak és lehet nincs veszteni valójuk ,őket is befolyásolná a tömeg reakciója(birka effektus).Tömegből jelen esetben nincs hiány a földön, a reakciókat meg kilehetne következtetni a bekövetkezendő dolog függvényében. Engem nagyon elszomorít az hogy ha szétnézek sok olyan elmosódott identitás van ami lehet régen is megvolt de nem ennyire erősen és nem ennyire divatból,nincs vele bajom,de nem tudom elképzelni mi lenne mondjuk ha holnap lenne valami ezekkel az emberekkel.Félre ne érts nem helyezem magamat eléjük semmiben sem.Vissza térve az eredeti témához azt elfelejted hogy mikor az ember döntéshelyzetbe kerül(élete vagy a szerettei élete veszélyeztetése miatt) teljesen megváltozik a mostani gondolkodásához mért értékrendje,én például gondolkodás nélkül tenném amit kell és nem érdekelne semmi csak a szeretteim biztonsága,bármi áron. A háborút megéltektől sokat lehetne tanulni elismerem.

A lényege az egésznek az hogy mintha készítenének fel dolgokra vagy csak a csatornák játékgyártók vették észre azt ez érdekli az embereket nem tudom.De régen ilyen nem volt csak jött a baj és az ember ott állt a rideg valósággal szemben,most van szerintem valami amihez nyúlhat amiből meríthet.Mikor én jártam iskolába minden más volt még,a lányom 5 éves és saját igazi laptopja van és bekapcsolja mesét néz facebookozik stbstb. Ha ebben képesek vagyunk fejlődni és már az én generációm és az előttem lévő között is nagy szakadék volt, akkor mi zárja ki azt hogy amit kérdeztem és amit te jól levezettél abban nem képes fejlődni az ember?HA szétnézel mindenhol farkastörvények uralkodnak (munkahely,sport,maga az élet) ,ezt tedd egy törvények nélküli csak az erőseb marad életben környezetbe.Az internet és a média terjedésével mindennap szembesülünk gyilkossággal kivégzéssel háborúval,régen ez elképzelhetetlen volt,ezért kérdezem lelkileg fejlődtünk?

2015. jan. 11. 15:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocs ha kicsit zagyva de annyi gondolat kavarog a fejemben és vissza olvasva néhol kicsit érthetetlen....
2015. jan. 11. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!