Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen vízipipát vegyek?

Milyen vízipipát vegyek?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék venni vízipipát és most már tényleg rászánnám magam. Néztem ki valamilyent de őszintén szólva én ehhez semmit nem értek. Ezt néztem ki: [link]

2015. jan. 10. 12:31
 1/2 anonim válasza:
Kezdésnek nem rossz, de nem a legjobb minőségű anyagokbol áll. Ha egy gyonyoru es minőségi pipát szeretnel mindenképp Aladint vegyél:) egyebkent szoktak lenni összeállított kezdő csomagok, azok se rossszak.
2015. jan. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 savanyújóska ***** válasza:

Azért az Aladin messze van a gyönyörűtől, a kerámiája nem túl bizalomgerjesztő, a szívócső rohad, és az üvegen itt-ott kopik a minta. DE! Szerintem is Aladint vegyél, ha már rászántad magad ( [link] feltételezve, hogy azért a vízipipát, mint olyat tudod kezelni (mosás, tömés, etc.). Nekem Aladin Arabica-m van, nézzük sorba, mire jutottam másfél év használat (heti 2-6 tömés) után:


+

- rozsdamentes acél test (elvileg), kicsit vízkövesedik, de ledörzsölhető, egyébként semmi gondja könnyen mosható, szétszedhető

- a szívóka és a túlfolyó teljesen kompatibilisek, próbaképp kicseréltem vagy fél éve, azóta rágyógyult, vissza nem megy:D - > a pipa igény szerint (6-8 fő) kétcsövessé alakítható

- a túlfolyó labdája műanyag -> nem rohad be, nem rozsdásodik

- jó töméssel jó füstje van, könnyen belőhető a helyes vízszint (van egy törés az üvegen, egy centivel a középvonala alá kell tölteni)

- bírja a hordozással járó strapát (igaz kerámia zokniban volt)

- jár hozzá minden szükséges alkatrész (szénfogó, tisztító, ami viszont szerintem nem a legjobb darab)

- amennyiben az új csővel (nekem nagyon hosszú nyele van, ezért nehezebb elrakni, de nagyon kényelmes, és mutatós, leginkább a Nammor csövekhez hasonlít) tudsz kezdeni valamit, a 60+cm-es méret is még szállítható


--

-sok járulékos költség (ld. lentebb)

- csövet cserélni kell, mert nem mosható és a fa részeknél berohad

- kerámiát nem igazán erőltettem, szerintem nagyon kicsi a pipa méretéhez képest, inkább lecseréltem a régire

- a szívóka tömítése egy idő után kézzel már nem szedhető ki, nagyon belegyógyul (bár én mosáshoz se vettem ki, és bicskával pl. simán alá lehet nyúlni)

- valahol befolyik a víz a testbe, mosás után lötyög a víz bent

- a széntálca belső széle, és a test alsó vége kicsit sorjás, előbbivel többször elvágtam a kezem, szerencsére idővel elkopott annyira, hogy már nem gond (és én is megtanultam megfelelő mozdulatokkal elmosni)

- az üveg hajlamos valami penész, vagy nem tudommilyen bevonatot képezni magán belülről, ezt domestosos áztatás kiviszi (fél-negyedévente), ha nincs kimosva, akkor pipázás után a mosásnál dohányszerű darabkák úsznak ki belőle, a pipa ízére nincs hatással

- (ez általánosságban) ha rögtön mosod el a kerámiát kb. fél éévig bírja a mi tempónkban, valószínűleg hajszálrepedések


Összességében, még ha a fentiekből nem is úgy tűnik, én teljes mértékben elégedett vagyok, amióta megvannak az új alkatrészek, csak tömítést kell vennem időnként, illetve mosni az eszközt, és kiválóan működik.

2015. jan. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!