Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen szereplőket, karakterek...

Milyen szereplőket, karaktereket találtok szimpatikusnak?

Figyelt kérdés
Filmekben és könyvekben milyen személyiségű személyekről olvastok szívesen, és kik idegesítenek fel? Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 10. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A karaktertípus, akit a legjobban utálok: a segítségre szoruló, magatehetetlen, életképtelen tinilány, aki a pasija nélkül azt is elfelejti, hogy levegőt kéne vennie, és minden második fejezetben meg kell menteni valamitől. Az emlegetett pasi meg általában egy bunkó s**gfej, aki cserébe jóképű és izmos, de egyébként (természetesen) ha jobban megismered, egy csupaszív, romantikus álompasi. Ez a kettő annyira klisé. :D Akiről szívesen olvasok: lehet bármilyen személyiség, csak legyen érdekes és részletesen kidolgozva a lénye! Most ez teljesen egyénfüggő, de én fiú/férfi főszereplőkről sokkal szívesebben olvasok, mint lányokról/nőkről (lány vagyok), de pl Az éhezők viadalában Katniss jól elszórakoztatott, mert egy nagyon talpraesett lány és életszerűen van ábrázolva. Nem volt végig a könyv olvasása alatt olyan érzésem, hogy "mi a francot csinál ez??", mint általában. Pontosan úgy cselekedett és gondolkodott, ahogy egy átlagember tette volna, nem csupán azért tett dolgokat, hogy előrébb haladhasson a történet.
2015. ápr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aki nagyon fel tud cseszni az a Nyilas Misi meg a hozzáhasonló kis nyomik, akik gyakorlatilag három percig tudnának létezni a való életben, mert utána gyakorlatilag beledöglenének a légzésbe.

Mindenki mást szeretek. Komolyan, még a leggonoszabb főgonoszt is, csak legyen életképes.

2015. ápr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azokról olvasok szívesen, akik nem ijednek meg a saját árnyékuktól és képesek higgadtan dönteni az adott pillanatban. Lehet, hogy mondjuk nem törvényesen élnek, cselekednek, de megmaradt bennük az emberség és segítségnyújtásra való hajlandóság. Ja és persze van humoruk.


Azok a karakterek idegesítenek, akikben túlteng az egoizmus, akik azt hiszik, hogy mindent meg tudnak oldani, mert akkora faßagyerekek, aztán mikor beüt a krach, összeomlanak és köpnek mindenre és mindenkire.

Plusz idegesítenek a hisztiző férfi karakterek. A nők is idegesítőek, csak belőlük többet látunk és már megszoktuk. :)

2015. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ideálkarakterem, de azt utálom, ha valaki egyszínű. Legyen emberi. Ezt úgy értem, hogy a hősödnek legyen egy elképzelése a világról, ne csak a fő probléma körül szárnyaljanak a gondolatai, legyen meg a neki megfelelő humorérzéke, legyen normális társasági élete. Legyen egyszer ő is berúgva, legyen rossz napja. És attól, mert gonosz, neki is lehetnek bogarai, ő is gondolkodjon logikusan.

(Sajnos az a gond, hogy tudom, mire gondolok, de még mindig nem sikerült kimondanom a lényegét, csak közelítek afelé. :D )

Ott van például a Tűz és Jég dala. Fogj meg egy-két szereplőt, és jellemezd őket ;)

Azok aztán nem jellemezhetők nagyon könnyen. Van lelki világuk, vannak céljaik, vannak jó és rossz tulajdonságaik. Tudod, hogy a Joffrey típusú emberek őrültek, gőgösek, cezarománok és rohadtul idegesítőek. (őt utáltam).

Egy másik roppant jó forrás, ahonnan gyűjthetsz ötleteket: Harry Potter. Malfoy olyan, mint Joffrey, ugyanaz a kategória. A vörös banyáról nekem Bellatrix Lestrange jut eszembe.

2015. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Jim Carrey
2015. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. ápr. 22. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!