Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért nem engednek be a helyi...

Miért nem engednek be a helyi discoba kérlek magyarázzátok már el?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok [roma] és egy barátnőm aki [magyar] eldöntöttük hogy bulizunk egy jót lejöttek a kedvenc énekesei stb és hát bele mentem.Ő 2 barátnőjével előre ment én pedig mondtam majd utánuk megyek.Rá félórára be mentem a Clubba a pénztárhoz és oda jött a biztonsági őr hogy sajnos zártkörű rendezvény menjek haza jó éjszakát.A barátnőm oda jött mert látott és mondta hogy engedjen be mert vele vagyok de őt nem érdekelte azt mondta nincs klubkártyám és a barátnőm hiába mondta hogy neki sincs azt mondta nem fog veszekedni menjek haza.Mondtam hogy hozza már ki a listát a vendégekről azt mondta semmi közöm hozzá jó éjt és kitessékelt a klubból és barátnőmmel haza jöttünk inkább... Teljesen normális ember szerintem egy roma is... soha se balhéztam semmi ügyem nem is volt és még a Clubba se voltam soha akkor miért nem engednek be? Mit tudok ilyenkor tenni? Olyan szégyen volt az egész...

2015. máj. 7. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorú vagy és fiú. Nem feltétlen a származásoddal van a gond, már az is elég lehet, hogy nem lány vagy és kiskorú. Mindenbe beleköthetnek, ha akarnak.
2015. máj. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is jártunk már így, 5en lányok + 3 fiú. Minden lányt, plusz az egyik fiút beengedték, a másik 2 fiút nem. Valószínűleg nem voltak szimpatikusak a biztiőröknek, vagy balhés arcuk van, vagy nem tudom. A 4 őr azt a kifogást találta, hogy nekik kettejüknek nem megfelelő az öltözete (nyár volt és nem hosszú nadrágban voltak, ahogy egyébként a fiúk 90%a odabent)

Nem mentünk be, megtanultuk, hogy erre a sz*r helyre többet nem megyünk.

Mi elmúltunk mindannyian 18 évesek, csak személyivel engedtek be bennünket, a két srácét viszont megnézni se voltak hajlandóak.

Azt tudom mondani, hogy megesik az ilyen.

2015. máj. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Ez van Magyarországon te alsóbbrendűnek, másodosztályú állampolgárnak vagy tekintve még ha még ha ezt nyíltan nem is mondják ki és ez ellen semmit sem tehetsz, el kell viselned.
2015. máj. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem kell egyből rasszizmusra gyanakodni: alapból egy szórakozóhelyen se lehetnének 18 éven aluliak. Tudom, hogy ritkán tartják be és ez engem idegesít is, de pl. vidéken egy ismerősömnek van szórakozóhelye és a helyi jegyző nagyon igyekszik bezáratni, ezért minden alkalmat megragad, szóval muszáj ezt is betartani, hogy csak 18 éven felüliek mehetnek be (a szeszes ital miatt), mert ha jön egy ellenőrzés, simán elhasalhat rajta. Valószínűleg az is egy szigorúbban ellenőrzött hely.

Mondjuk ha a barátnőd is 18 éven aluli, akkor mázlija van, hogy beengedték; ha mackóalsóban ment volna, akkor biztos nem. (Tu.i. a "nagylányosan" öltözőekről kevésbé szúrják ki messziről, hogy kiskorú)

2015. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Itt megkérdik hogy 16 múltál-e mert azokat be engedik pedig rájuk is ugyan az a szabály de ők 16 éven felülieket engednek be. :/ És egyébként egy ismerősöm tréning aljba mászkált bent a szemem majdnem ki esett...Nem tudom tuti nem vagyok szimpi nekik hát köszi minden választ!
2015. máj. 8. 11:21
 6/11 anonim ***** válasza:

A baj egyrészt ott kezdődik,hogy "16 éves fiú vagyok [roma] és egy barátnőm aki [magyar]"

A roma is magyar, csak nem bírják/bírjátok ti romák felfogni, tehát ha ilyen össehasonlítást írsz,akkor a barátnődet "fehér"-nek kellene írnod.


És kistelepülésen élek, nagyon sok cigány van itt és máshol is találkoztam már jónéhánnyal. Vannak "normálisak", akik tényleg kb. a légynek se tudnának ártani, de ez csak egy elenyésző százalékukra igaz. Így ne csodálkozz,hogy rád is rossz szemekkel tekintenek, valszeg én is ezt tenném.

2015. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is van egy club, ahova elmentünk az barátokkal, barátnőkkel szórakozni. Mielőtt felmentünk, megvártuk,hogy mindenki odaérjen a club elé a társaságból. A legjobb barátom (roma) késett és a barátnőimnek már nagyon mehetnékje volt. Mondta,hogy menjek fel nyugodtan, jön nemsoká.

Mivel tudtam,hogy romákat nem engednek fel, és ebből mindig vita volt a romák és kidobók között, nagyon féltem, hogy őt sem fogják. Mondtam,hogy csörögjön és lemegyek elé. Nagyon megnyugodtam mikor láttam, hogy jön hozzánk az asztalunkhoz, egészen addig csak erre bírtam gondolni.


Szóval, van ilyen sajnos. Ahol én élek, itt köztudott, hogy nem engedik fel őket. Nem járok már amúgy erre a helyre, még véletlenül sem szeretném, ha bármi érné a barátomat. Habár neki az édesapja is csak félig roma, mégis barnás bőre van, és féltem őt na..

Én szégyelltem volna magam, ha bármi éri, mert nem ebben a városban él, így ő nem tudhatta, hogy itt így megy, mondani meg mégsem mondhatom ezt neki.


Én megértem, hogy így érzel. Nem tudsz mit tenni ellene, kerüld a helyet. Esetleg megpróbálhatod legközelebb, de ha megakarnak alázni, úgyis megfognak. :/

2015. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A legtöbb Disconál ez van, én is belefutottam már egy ilyenbe, viszont nem velem szórakoztak mert nem vagyok roma, de mögöttem be akart jönni egy roma gyerek akin eléggé látszik hogy az, még le se tudta volna tagadni, és vele is ezt csinálták nem is kérdeztek egyből haza küldték. Elkezdett kérdezősködni hogy még is miért nem engedik, ő se kapott semmit érdemleges választ hogy miért nem engedik be. Úgyhogy jobbnak látta ha elmegy, ilyenkor célszerű elmenni mert még az arcod is beverik mert ezek az őrök azért vannak ott hogy keressék a bajt.
2015. dec. 25. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Főleg ez olyan helyen szokott lenni ahol sok a roma és sok a bűnöző roma is, akkor ott megy a válogatás ha balhés ha nem.
2015. dec. 25. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Jól tették! Úgyis csak a baj van veletek!
2016. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!