Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Az Avada Kedavra megölné...

Fritzy123 kérdése:

Az Avada Kedavra megölné Superman-t?

Figyelt kérdés

"Avada Kedavra, halálos átok. Ez az átok általában kivédhetetlen, a megátkozott azonnal meghal."


" Két túlélő ismert: Harry Potter, akit az édesanyja szeretete védett meg, illetve Voldemort, a horcruxainak segítségével."


Na most Superman-t anyja szeretete nem tudja megvédeni legalább 3 okból.

1., Mert nem varázsló.

2., Ha a Krypton lakók varázslóknak számítanak akkor sem ilyen fajta varázslatokra specializálódtak.(hanem emberfeletti erő, lézerszem, stb.)

3., Mert már rég meghalt.


A másik ok amiért szerintem meghalna az azért, mert Supermannak nincs horcruxa.


Továbbá aki azt mondaná, hogy Superman sérthetetlen annak itt egy kis írás: "Superman közel sebezhetetlen azokkal a fegyverekkel szemben, melyeket az ember alkalmaz a hadviselésében..." (tehát erősebb fegyverek megsebezhetik)


A wikipédián ezt írják még:

Gyengeségek: Mágia. De itt van egy fontos rész ami elbizonytalanított: "A jelek szerint nincs olyan mágia, mely képes lenne közvetlen elpusztítani Őt, kivéve hogyha az félisteni vagy isteni forrástól ered. "


Az Avada Kedavra viszont az egyik leghalálosabb átok. Ezek szerint Voldemort félisten lehet?


Most meghal tőle vagy nem? És miért?


Érdekel ki mit gondol. Ugyan a téma megmosolyogtató, érdemes elgondolkodni vajon mi is történne :)



2015. jún. 11. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, mivel Voldemort csak egy varázsló, ráadásul félvér még csak nem is aranyvérű. Supermen a lézerszemével ketté vágná mielőtt kimondaná.
2015. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Nem, ez nem megmosolyogtato, ez egyszeruen ertelmetlen katyvasz.


Ket, egyebkent is kitalalt, csakis a sajat szabalyainak, torvenyeinek engedelmeskedo vilag kozott akarsz eroviszonyokat osszehasonlitani. Kb. 'erosebb-e a T-Rex, mint amilyen jo uszo a kardszarnyu delfin'.

2015. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem frodo felhúzná a gyűrűt, aztán amíg nem látják kiosonna, és rájuk omlasztana egy kriptonit hegyet(a kriptonit kinyírná a supermant, voldemortot meg simán kilapítaná).

A voldemort-félisten tanulságot nem tudom hogy szűrted le, az utolsó suttyó is tudott zöldet lőni a pálcájával.

2015. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Eddig egyetlen válaszoló sem a kérdésre válaszolt. Szép munka <Y)


"Supermen a lézerszemével ketté vágná mielőtt kimondaná."

Tök jó de én nem erről beszéltem. Supermant eltalálja az átok. Nem kivédi hanem eltalálja. Én erről beszéltem.


"csakis a sajat szabalyainak, torvenyeinek engedelmeskedo vilag kozott akarsz eroviszonyokat osszehasonlitani. Kb. 'erosebb-e a T-Rex, mint amilyen jo uszo a kardszarnyu delfin'"

Felhoznám ellenpéldának a Marvel és Dc univerzumot vagy a Péntek 13 és Rémálom az Elm utcában univerzumot. Egybe mosták a történeteket bizonyos részekben, pedig "külön univerzum". Vagy Alien vs Predator.

A trex és delfin hasonlat gyenge. Mindkettőnél az erőviszonyokat kérdeztem. Ez olyan, mint egy komodói sárkány és egy medve párharca. Máshol élnek, látszólak nem harcolhatnak mert máshol élnek. De ha mégis harcolni kéne azért egy egyik győzne. Ha továbbra sem tudod felfogni, sajnálom barátom de akkor nem itt van a helyed.


"Szerintem frodo felhúzná a gyűrűt". Frodó nincs a kérdésben, értelmetlen volt ide belekeverni. Itt csak Superman és Avada Kedavra témát feszegessük.


"az utolsó suttyó is tudott zöldet lőni a pálcájával". Látván a gyűrűk urát ismered akkor felhoznám Gandalfot. Gandalf mágusnak vicc. Alig varázsol. Egy tükörrel is világíthatott volna a gyűrű lidércek szemébe. Nagyjából ez volt a legnagyobb varázslata. És elvileg ő a legnagyobb varázslója a gyűrűk ura univerzumnak. Mégse tud Avada Kedavra varázslatot a botjával. Ha tudna miért nem gyilkolt végig mindenkit.


De ne térjünk el a tárgytól, maradjunk a témánál. Köszönöm.

2015. jún. 11. 16:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Szovegertes egyes, leulhetsz.


Olvasd el meg egyszer, hogy milyen hasonlatot irtam a t-rex es delfin vonatkozasaban. Szolj, ha megertetted.

2015. jún. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#4

Azért nem tud, mert másik univerzum, ott nincs ilyen varázslat(már amennyire tudom). Nem is rá céloztam a "mindenki" alatt, hanem pl arra a dagadt gyerekre, talán az utolsó részből. Gandalf meg simán lenyomná akármelyik potter univerzumban élő varázslót, még bizonyítani is tudom

https://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ


Sőt, Gandalf még a világ legnagyob Sith Nagyurát is lenyomta - és még csak nem is a Fehér Gandalf! Szóval egy kis tiszteletet.

https://www.youtube.com/watch?v=57uHTDkG0-c

2015. jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha úgy nézzük, akkor hülye kérdés-hülye válasz


Egyrészt Voldemort, és kedvenc átka nem abban a dimenzióban létezik mint Superman, ezért jobb esetbe nem is találkozhatnak

Másrészt, ha úgy nézzük, hogy a saját dimenziójukban ők a legerősebbek, akkor nem tudná megölni anélkül Supermant, ha ő nem halna meg. Viszont köztudott, hogy Voldemortnál vannak sokkal erősebb varázslók is, akik meg tudnák szerintem ölni Supermant (utalok itt Gellert Grinderwandra és Albus Dumbedorera(bocsi,nem írom ki a teljes nevét), akik nagyobb mágusok mint Voldemort, és meg tudták volna ölni a halálos átokkal


Kérek mindenkit ne kommenteljem a hülyeségemre, csak megadtam a kérdésre a saját hülyeségemet, ami szerintem zagyvaság, de mindegy (a második "tényre" gondolok itt, az első igaz)

2017. szept. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, szerintem egy nagyon érdekes kérdés az, amit felvetettél, sajnos azonban egyértelmű választ sosem kaphatsz rá érthető okokból.

Az én véleményem az, a fent idézett források alapján, hogy Voldemort átka valószínűleg nem tudná megölni Supermant, hiszen Voldemort nem félisten vagy isten. Bár az is igaz, hogy a wikipédia a DC univerzumára vonatkozik, így mivel Voldemort nem része ennek, az ő varázslatára nem gondoltak. Véleményem szerint Superman talán jobban bírná ezt az átkot, mint egy egyszerű ember, lehet túlélné, vagy csak nehezebben halna meg tőle, bár mivel Voldemort nem isten, ezért inkább az előbbi. Azért szerintem még Supermen is megérezné az Avada Kedavrát.

Viszont ha már Gandalfnál tartunk, ő szerintem képes lenne megölni Supermant, hiszen egy isteni szintű lény.

2022. aug. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit hozzátennék, hogy bocs a megkésett válaszért, ha nem találtam volna ilyen érdekesnek a kérdést, már nem válaszoltam volna rá, de így nem tudtam ellenállni a kísértésnek. :)
2022. aug. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!