Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A polgárháború hogy jön a...

DarkKnight kérdése:

A polgárháború hogy jön a Marvel képregényekben sorban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a Polgárháború című sorozat az milyen fajta Marvel képregény? Vasember? Amerika kapitány? Pókember? Valami más? Vagy egyszerre több fajta. Tehát, ha valaki ismeri ezt a képregényt, akkor, ha lehet, így írja le a sorrendet: pl.: 1. része: Az Amerika kapitány 532-ik száma, 2. része: A vasember 648. száma stb. Aki képben van erről, légyszíves írjon le minden tudnivalót, kivéve a történetet. Előre is köszönöm!

2015. júl. 26. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A Polgárháború egy úgynevezett event, azaz esemény volt. A legtöbbször, mint most is, ez úgy néz ki, hogy van egy fősorozat, ami jelen esetben 7 részes, ez a főtörténet (Civil War #1-7). Ezt az esemény idején indították el, majd be is fejezték. Emellett pedig vannak tie-in sztorik, melléktörténetek, amelyek általában a karakterek saját sorozatában játszódnak, rájuk koncentrálnak és részletesen bemutatják, hogy mi történik velük, pl Amazing Spider-Man #532-538. De vannak úgynevezett one-shot sztorik is, azaz különszámok, amik egyrészesek, pl Civil War: War Crimes, valamint az eseménnyel foglalkozó mellék-minisorozatok, pl Civil War: Front Line.


Ahogy említettem, a Civil War #1-7 a fősorozat, minden más pedig opcionális. Vannak listák, amik időrendi sorrendbe teszik az összes Polgárháború idején játszódó sztorit, sokan szeretik ezeket, de én nem tartom túl hasznosnak ezt a megoldást, mert elég kizökkentő és nehezen követhető, mikor egy Vasember-sztori epizódja után jön egy bűnözőkkel foglalkozó rész, egy Rozsomák-fejezet, egy Fantasztikus Négyes szám, a Rozsomák következő része, folytatódik a Vasember, jön egy különszám és így tovább. Jobb módszer szerintem elolvasni a fősorozatot, majd utána a különböző sorozatokat (előbb a Vasemberest, aztán a Rozsomákost, stb.).

2015. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, köszi, de ez az angol, és én magyarul szeretném olvasni. Azóta végre részletesebben is utána tudtam nézni. A Fősorozat két részes, ugye (Polgárháború, a Háború kezdete, a háború vége) és még van egy Hihetetlen pókember szál ami három részes (2012/1-3), és egy polgárháború előszele szál is, az meg Csodálatos pókember 2011/1 és 2. Valamint a Vasember szám a Marvel+ 2012/1-ben jelent meg Vasember polgárháború címen. Meg még a következő számban volt egy epilógus.
2015. aug. 11. 12:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Na jó, de pont azt felejtetted ki, hogy magyarul érdekel. A többszázas sorszámok pedig csak az amerikai füzetekre jellemzőek több évtized alatt jutnak el odáig, nálunk a közelében sincsenek, Vasember és Amerika Kapitány képregényt önálló címen pedig sosem adtak ki nálunk. :)
2015. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mipla89 válasza:

Üdv!


Először is ezzel a linkkel kezdek:

[link]


Ezek közül jó pár megjelent magyarul nyomtatva, vagy kötetekben. Ami pedig nem, abból pár db itt is megtalálható:


[link]


"Amerika Kapitány halála" magyar megjelenés pl. a 2014-es Marvel+ sorozatnak köszönhető, amiből pár db még kapható itt:


[link]


Jó olvasgatást! :)

2016. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!