Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Vannak még Vizoviczki féle...

Vannak még Vizoviczki féle szórakozohelyek Pesten?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a hajógyárin az összes bezárt már (ha jól tudom?!) De biztos a belvárosban is vannak szórakozóhelyei Vizónak:D

2015. aug. 19. 01:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Valakiii!
2015. aug. 20. 18:25
 2/4 Ex Vizokatona válasza:

Természetesen vannak még Vizovicki-féle szórakozó helyek, a számuk 20-30 közé tehető, beleértve a kisebb egységeket is. A valós számot csak Vizó és legfőbb bizalmasai tudhatják, a nyomozó hatóságok pedig nem veszik a fáradtságot, hogy utána menjenek. Hogy miért nem foglalkoznak már vele, arra itt olvastam eddig a legjobb magyarázatot:


[link]


Az üzemeltetés jogi hátterét tekintve kétféleképpen lehetne a Vizovczki-féle helyeket csoportosítani:


1. A lefoglalt cégek által üzemeltetett helyek. Az, hogy lefoglalták a cégeiket és az ingatlanjaikat is, csak annyit jelent, hogy az ingatlanok nem idegeníthetőek el illetve az adott cégekhez kapcsolt bankszámláik le vannak foglalva és ezekre a bankszámlára nagy ritkán beérkező pénzeket is lefoglalják. De ettől még maguk a "helyek" üzemelhetnek. Ezt a helyzetet úgy játszák ki, hogy bérbeadják vagy egy tényleges bérlőnek vagy egy saját strómanjuknak az adott helyet, a szerződésbe valami nevetséges összeget írnak, mert ezt a pénzt a lefoglalt számlára be kell fizetni és elvész, a stróman üzletvezető vagy a bérlő pedig zsebbe fizeti ki a papíron szereplő bérleti díj 6-8 szorosát Vizoviczki legfőbb bizalmasának, a nevét nem akarom leírni. Nem tudnak lebukni, mert ezt nem lehet bizonyítani, legfeljebb ha vagyonosodási vizsgálatnak vetnék alá őket, de azzal sem mennének a hatóságok semmire, hiszen nincs már mit és honnan lefoglalni, a rendszert mégis kiválóan működtetni tudják illegális jövedelmeikből.


2. Strómanjaik nevei alatt futó helyek. Számos vendéglátóhelyük eleve más nevén futott, ezeket le sem tudták foglalni. Továbbá folyamatosan vándorolnak át vendéglátó helyek az első csoportból a másodikba.


Vizovickit nemsokára kiengedik az előzetesből, mert bűnügyi alku keretében információkat és vallomásokat ad át éppen a belvárosi ügyben.

2015. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az értelmes választ!:))

"Ex Vizokatona" nevedből eredően,jártál bulizni a hajó gyárira?

Érdekel ez a téma, és minden ami ezzel kapcsolatos.

Én nem tudtam el jutni a hajó gyárira, de bárki bármit mond, és bár nem voltam ott de biztos jó hely volt:(

2015. aug. 23. 01:31
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerinted arra van esély hogyha kijön Vizó akkor a hajógyárin újra lesznek bulik? Vagy azt a területet tényleg megszerezte az állam?
2015. aug. 24. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!