Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Holnap megyek buliba, de meg...

Holnap megyek buliba, de meg vagyok fázva. Mit tudtok ajánlani mit igyak- ami hat is. Forralt bor/ rumos tea?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Tea+méz+cirtom+tömyérdek mennyiségű friss gyümölcs.
2010. márc. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Kalapkúra és társai


Az évszázadok során sokfajta természetes szer használata elterjedt a nátha ellen. A legfontosabb az lenne, hogy a náthás beteg, hacsak egy mód van rá, maradjon otthon, mert az "ágymeleg" mindennél jobb ilyenkor. Egész koreográfiája van a tisztító izzasztásnak: a beteg vegyen meleg fürdőt, vagy áztassa egy negyedórácskára jó meleg vízbe a lábait legalább. A mellkasára tegyen mustártapaszt (ezt régen minden patikában lehetett kapni, gyakorlatilag vízzel kevert mustármagőrleményből készült borogatás). Igyon forró gyógyteát: az Életfa Egészségvédő Központ természetgyógyászai nátha esetére a hársfa, bodza és kakukkfű szárítmányából készült keveréket ajánlják, mert egyszerre van köptető, melegítő, izzasztó, vízhajtó hatása. Az alkoholról a közvélekedés azt tartja, hogy fertőtlenítő hatású. Ez általában igaz, azonban a légutakba települt kórokozókat nem érinti, lebomlás után pedig már nincs ilyen hatása. Mint könnyen felszívódó energia-utánpótlás, "melegítő" azonban jó hatású lehet, persze, nem túlzott mennyiségben. Ha nincs egészségi akadálya, a felnőttek a megfázás napján vehetnek kalapkúrát is, ami nem más, mint vörösborból készült forralt bor, szegfűszeggel, fahéjjal, gyömbérrel elkészítve, mézzel ízesítve. Aki nem ihat bort, csak e fűszerekből is főzhet izzasztó-melegítő teát magának. Van, aki a mézes gabonapálinkára esküszik - mindenesetre bármelyikkel kúráljuk is magunkat, tanácsos utána ágyba bújni. Az izzasztás olyan jól is sikerülhet, hogy egy idő után hálóruhát kell cserélni, sőt, akár ágyneműt is frisset kell húzni, de ez a bőséges izzadás hozzásegít a mielőbbi gyógyuláshoz."

:D

EZT A CIKKET A KALAPKÚRA MIATT MÁSOLTAM BE!!NEKEM SEGÍT!

JOBBULÁST !!

2010. márc. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pálinka. Nekem az vált be.
2010. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A 2. és 3. hozzászólóknak köszönöm a választ! ;)
2010. márc. 12. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!