Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Nemrég kérdeztem, mi a vélemén...

Nemrég kérdeztem, mi a véleményetek a viszonylag új blogomról, és változtattam rajta. Szerintetek milyen lett? Illetve milyenek amiket írok?

Figyelt kérdés
Írtátok, hogy zavaró a szemnek meg színkatyvasz van rajta, és hát csomót változtattam rajta, és szerintem egész jó lett. Nagyon érdekelnének a vélemények/tanácsok a kinézetéről, illetve az írásaimról. Köszönöm annak aki elolvassa, vagy legalább beleolvas! :)

2015. nov. 15. 18:09
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat ez lemaradt :"D :

[link]

A legfontosabb...

2015. nov. 15. 18:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Készül két heti hideg élelemmel, ez hosszú lesz!


Na. Ügyes vagy, nagyságrendekkel jobb lett és most teljesen olvasható.

Amit még érdemes lenne megszerelni:

* A nem Word-ből kimásolt szövegeid. Hatalmas, ló betű, nem illeszkedő betűtípus.

* Valami itt még mindig nem stimmel színileg. Egy részt a lila szín, amikor ráviszed a kurzor a linkekre az úgy lóg a levegőben, másrészt kipróbálnám háttérnek a rózsaszín egy másik árnyalatát. Sajnos pontos színt nem tudok ajánlani (sápadtak a pirosak a monitoromon). Viszont nem tudom mennyire lövök mellé, engem most ezekre emlékeztet a blogod kinézete, hátha inspirálóan hat rád:

- [link]

- [link]

* Érdemes lenne kiraknod az oldalsávba egy címkefelhőt. Épp azt nézem, hogy a bejegyzéseidben vannak megadva címkék, de címkefelhőd az nincs. Ez össz-vissz nyolc bejegyzésnél még nem gáz, de majd nyolcvannál hasznos lesz. Hosszú távon ki lehetne vele váltani az "Itt mindent megtalálsz" listát. Ez is olyan dolog, hogy nyolc bejegyzésnél még nem gáz, de nyolcvannál igen.

* A történeteidet érdemes lenne cím és műfaj szerint is címkézni. Pl.: műfaj:horror, cím:Rémház.

* Profil. Nem véletlenül van ilyen menüpont, tessék kitölteni! Hadd tudja az idetévedt ember, hogy a blog írója kiféle, miféle, kefél-e... Nem kell életrajzi ihletésű regényt írni, kor, néhány szó magadról (jellemezd 3 szóban magadat!) esetleg érdeklődési kör éppen elég.


Történet:

Két fejezetet olvastam csak, mert állítólag nem ártana valami hasznosat is csinálnom ma.

* Címadás. Magyarországon vagyunk. A cím első szava nagybetű, a többi kicsi. Rémház. Történetek és egyebek.

* Adj címet a bejegyzéseidnek (vagy a cím legyen nagyobb, vastagabb betűvel kiemelve) Attól még ugyanúgy írhatsz hozzájuk bevezetőt ("ez a horrortörténetem második része" stb.), csak logikusabb, átláthatóbb lesz.

* Bocs, hogy szőrözök, de: "egy hatalmas kastélyhoz hasonló több száz éves házat kellett vennie," hasonló vessző, egyébként kúriára gondolsz?

* Vannak benne kisebb vessző- és ponthibák, meg elírások. pl. "Miután végeztem már jobban néztem ki,", "meggyőztem anyát hogy ma fessük be", "mondta anya láva az elborzadt képemet" láva? :D Pozitívum, hogy Wordben írsz, de érdemes lenne egy kicsit jobban átnézned, esetleg valakivel átnézetni. Friss szem máshogy látja a dolgokat.

* Kérdezz meg mást is, de szerintem felesleges dőlttel szedni bizonyos szavakat. Horrorsztori. Megértettük :)

* Azt biztos látod te is, hogy valami nem kerek a gondolatjelekkel a párbeszédek elején.

* Összességében az látszik rajta, hogy fiatal vagy, illetve, hogy az átlagos tini-firkákhoz képest te fektettél bele energiát, gondolatot. Nem az irodalom a szakterületem így lövésem sincs mivel lehetne rajta javítani, viszont lassan próbálhatnál kifejezetten az írásaidról is véleményt kérni.


Megfojtatása következik...

2015. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ajánlók.

(Mármint a tieid, elemzés.)

Megfejtettem! Csak egy ajánló van, az első bejegyzésed, ami ki van emelve, azért tűnik kettőnek. Ezt még ki kellene kalapálnod, mert csak egy semmit mondó link látszik a kiemelésedben.

Ez viszont a történeteiddel ellentétben kettő alá, és csak azért, hogy ne vegyem el a lelkesedésed. Igazából az látszik rajta, hogy te NAGYON lelkes vagy és NAGYON szereted ezt a könyvet, viszont ennek ellenére vagy éppen ezért, nem tudsz róla összeszedetten, átgondoltan írni. Na mindjárt részletezem neked.

* Kezdjük a kisebb gonddal: nagyon sok benne a vesszőhiba, az elírás, a nyelvhelyességi hiba.

* Szinte nulla információtartalom. Én eddig még csak nem is hallottam erről a könyvről, sem a szerzőjéről, ettől sem lettem okosabb.

* Innentől kezdve felépítésről, átgondoltságról igazán nem lehet beszélni.

Mondom én mire vagyok kíváncsi, ha egy könyvről olvasok. Hangsúlyoznám, hogy egy ez csak EGY ember véleménye, határozottan nem ártana, ha lassan más is válaszolna a kérdéseidre.

* Ki a szerző? Legalább az adott szerző általad bemutatott könyvéhez kellene egy mini-életrajzot írnod, amire később vissza tudsz utalni. Mikor született, hol született, hol nőtt fel? Nem véletlenül tanulunk irodalomórán is előbb a írók, költő életéről: fontos, hogy el tudjuk helyezni őket időben és térben, mert ezek a körülmények nagyban befolyásolják, hogy miről is hogyan írnak. (Nem véletlenül külön fogalom a skandináv krimi vagy épp a viktoriánus rémregény.)

* A műfaj meghatározás az megvolt, de ha valami nagyobb sorozat tagja, azt is érdemes hozzátenni. Ezt a könyvet a Könyvmolyképző adta ki, ami önmagában sokat elmond, az meg végképp, hogy a Vörös pöttyös sorozat egyik tagjaként. (Ebből én pl. azt tudom leszűrni, hogy ez a könyv engem abszolút nem érdekel, de aki szereti azt, amit a KMK vagy a Vörös pöttyös sorozat képvisel, azt megerősítheti a könyvválasztásban.)

* Sokkal részletesebben kellene írnod.

* Mara. Oké, kamasz. Mit változtatott meg a baleset? Az nem spoiler, ha leírod azt, ahol a könyv is kezd: gyászoló kamasz, aki egyszerre három embert is elveszített: a legjobb barátnőjét, a pasiját és annak testvérét. Az sem spoiler, ha leírod, hogy Mara arra gyanakszik, hogy nem véletlen volt a balesete.

Írod, hogy remek narrátor. Mégis mitől? Mi az ami ennyire tetszik a mesélésében?

* Noah. Ugyanez csak pepitában. Mitől olyan brutál jó pasi, hogy "mindenki bírni fogja", és téged mi fogott meg benne?

*Elvileg blogspoton is ketté tudod vágni a bejegyzéseidet és tudsz hozzá "tovább" linket szerelni. Ez azért is jó, mert így tudod figyelmeztetni az embereket, hogy a folytatásban spoilerek következnek (ha nem csak ajánlót írsz, hanem kritikát, akkor roppant hasznos), illetve nagyon hosszú bejegyzéseket tudsz vele főoldal-baráttá rövidíteni. Szerintem az ajánlós bejegyzésedhez is valami ilyen kellene, ahhoz rendesen működjön a kiemelés. Használati utasítás itt: [link]


Ajánlók.

(Tőlem, neked, csak itt, csak most, csak készpénzért!)

* Vérprofi könyvajánlók, érdemes áttanulmányozni: [link]

* Ha nem olvastál még Csáth Gézát, kellene. Legalább Fekete csönd c. elbeszélését. Érzek némi hasonlóságot a melléknév-használatotokban :) A teljes munkássága fent van MEK-en, de kezdetnek ez is jó lesz: [link]

* Mivel okosan meghagytad az "egyebek" írásának lehetőségét, lehet, hogy nem csak könyvajánlókat kellene írnod. A zenéket a lejátszó helyett pl. ajánló formájában visszacsempészhetnéd a blogodba.

* Robin Williams: Non-designer's desig book. Ennek is az első 120 oldala. Ez egy mindenes dizájn könyv, egyszerűen, közérthetően, gyakorlati példákkal magyarázza el, hogy hogyan dizájnolj meg bármit, bárhol, bármikor. (Nem tőlem tudod, Google-ben a negyedik találat. Ennyit megér, nem? :D)


No, remélem hasznos voltam valamennyire és nem lomboztalak le nagyon, mert alapvetően rengeteget fejlődött a blogod.

2015. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, igyekszem jobbá tenni! :)
2015. nov. 21. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!