Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Lehet-e ilyeneket házilag...

Lehet-e ilyeneket házilag késziteni? (BJD)

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi hogy milyen anyaggal csinálják a BJD babákat és hogy magyarországon lehet-e alapanyagot venni vagy rendelni kell? Mint mondjuk művészellátókba vagy nem is tudom...voltam már boltokban de fogalmuk se volt az eladóknak hogy miről beszélek. (nem voltak túl képzettek mondjuk...azt se tudták mi hol van. És ezzel nem akarok semmi rosszat mondani egyszerűen csak megemlítettem.) Mindenképp készíteni akarom nem venni:) előre is köszönöm a válaszokat.

2015. nov. 24. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel az eladók valószínűleg magyarok voltak és te nem magyaráztad meg, hogy ball-jointed doll-t keresel valójában...
2015. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Nem hiszem hogy ez lett volna a probléma mivel nem mondtam nekik hogy Konkrétan BJD babákhoz (és igen tudom hogy mit jelent a rövidités) keresek alapanyagot. Szóbaesett de nem konkrétan ezt kértem és hidd el hogy nem úgy használtam hogy BJD mivel egyértelműen nem tudtak volna segíteni de mégcsak nem is angolul mondtam hanem magyarul próbáltam nekik elmagyarázni. Sőt képeket is mutattam. És ahogy mondtam nem akartam ezzel rosszat mondani senkire egyszerűen feltűnt hogy félórákat tököltek hogy meg keresennek egy-egy árut és annak az árát (ami amúgy oda volt írva de megálltak megkeresni a gépben és mitaddisten csak ugyanaz volt az ára!) és valóban egy alkalmazott se ismerte a boltot. Én jobban tudtam közlekedni mint vásárló nem mellesleg újabb félórát arra szántam hogy megvegyek egy festékkészletett mivel még a kasszagép a használata is fejtörést okozott. Na most hogy minden világos esetleg valaki ha válaszolna a kérdésre tényleg megköszönném. Valóban nincs semmi rossz szándékom csak ahogy a kérdésben is mondtam csak megemlítettem.

2015. nov. 24. 19:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Te most egy egész bjd baba testet akarsz magad csinálni vagy csak a kiegészítőket? Mert a bjd baba viaszból van.
2016. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem viaszból van, hanem műgyantából.

Műgyanta itthon elég drága, max akkor tudod olcsóbban előállítani, ha Kínából rendelsz nagy kiszerelésben (5-10 liter) műgyantát. Műgyantának szabad szoba kell, ami szellőzik, mert veszélyes.


De mielőtt abban gondolkozol, előbb csinálj papírmasét, vagy vegyél levegőre száradó gyurmát, mert egy alaptestet előbb meg kell csinálni, csiszolni, finomítani, lefújni, hogy egységesen sima legyen, stb, aztán majd ha illik egymásba minden, maximum akkor gondolkodj el azon, hogy kiöntöt gyantából.


Plusz akkor még kell külön venned 2 komponensű szilicont, hogy meg tudd neki csinálni a formát.

Youtubeon sok videó van fenn, egyáltalán nem olcsó muri csinálni egyet, plusz képesség sem árt hozzá.

2017. dec. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!