Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » 30. életévhez közeledő cosplay...

30. életévhez közeledő cosplayerek, nem érzitek iszonyat gáznak, hogy ahelyett, hogy a pénzeteket és energiátokat, valami értelmesre fordítanátok, inkább jelmezekbe öltöztök, mint a hülye gyerekek?

Figyelt kérdés
Ehelyett inkább lakáselőtakarékosságra kellene gyűjteni, elindulni az életben, házasodni, gyereket vállalni, nem pedig több százezret elkölteni jelmezekre..vagy rosszul gondolom?
2015. dec. 3. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
De mi van akkor ha van nekik mindaz amit felsoroltál???
2015. dec. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akiket én ismerek azok sehol sem tartanak az életben, mert lefoglalja őket ez a baromság és nem tudnak felnőni..inkább a szüleiken élősködnek..
2015. dec. 3. 19:54
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Teljesen egyetértek veled. De arra számíts, hogy vagy jönnek oltogatni és ellenérvelni a '30. életévhez közeledő cosplayerek, akik nem érzik gáznak, hogy ahelyett, hogy a pénzüket és energiájukat valami értelmesre fordítják, inkább jelmezekre költik', vagy törlik a kérdésedet.
2015. dec. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem tragédia ez a sok nagyranőtt óvodás..
2015. dec. 3. 19:58
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már az ő problémájuk. Ha még mindig ezt csinálják, valószínűleg nem, nem érzik gáznak. De majd rájönnek idővel, hogy valami nem okés.
2015. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a cosplayesek között, de minden területen vannak olyanok, akik túlságosan is el vannak foglalva egy hobbival és elszakadnak a "való világtól" ez pedig a szociális életük rovására megy és elveszi minden pénzüket.

Lehet ez sport, művészeti ágak, olvasás, játék akármi. Mindenki más, van akinek ez a hülyeség, van akinek nem, erről nem érdemes vitatkozni.

De maradjunk a cosplayeseknél, hiszen ez van a kérdésben.


2o és 3o között vagyok és én is cosplayezek.

Ettől függetlenül egyetemet végeztem, saját háztartásban élek egy évek óta tartó boldog párkapcsolatban, saját lakásban, saját kocsival, félretett pénzzel a jövőre. (Például esküvőre és gyerekvállalásra.)


A maradék pénzemet (bár nem százezreket) pedig egy olyan hobbira költöm, ami engem érdekel és boldoggá tesz.


Nincs értelme álatlánosítani. Biztosan vannak olyanok, mint ahogy fennt is írtam, akik teljesen elzárják magukat a külvilágtól, 3o évesen is a szüleiknél laknak és minden pénzüket a cosplayre, vagy éppen máskok játékokra, mit tudom én mire költik. Ez az ő döntésük, rengeteg ilyen van cosplayesek és nem cosplayesek között is.


Azzal pedig erősen vitatkoznék, hogy a cosplay gyerekeknek való hülyeség lenne. Neked az. Nekem és még nagyon sok más embernek nem.

Mindenkinek más az érdeklődése, ezt tiszteletben kell tartani. Én is biztosan felesleges butaságnak tartok sokmindent, ami másoknak az életet jelenti, de elfogadom, hogy nekik ez a döntésük, hiszen nem vagyunk egyformák.


A cosplay nem a jelmezbe öltözős bulizásról szól elsősorban. Ez egy művészet, amihez rengeteg mindent meg kell tanulni.

Szabásmintát készíteni, varrni, szobrászkodni, rajzolni, festeni, alkotni, sminkelni, modellkedni és így tovább. Semmivel sem kevesebb, mint például egy festő, vagy egy hobbi varrónő munkája.


Szerintem ez az egész egy nagyon kreatív eltöltése a szabadidőnek és ha valakit ez boldoggá tesz az nem kellene, hogy fájjon senkinek.

Tudod, élni, és élni hagyni.

2015. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Ők jelmezekbe öltöznek, mások meg ostoba kérdéseket tesznek fel ezen az oldalon. Kit mi tesz boldoggá... :)
2015. dec. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Semmi közöd az ő életükhöz. Nekik ez a szórakozás és ez teszi őket boldoggá, az ő dolguk, hogy mire költik a pénzüket. Foglalkozz inkább a saját életeddel. Inkább te viselkedsz úgy, mint egy nagyra nőtt óvodás, hogy emiatt vagy kiakadva.
2015. dec. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok kiakadva, csak szánalmasnak tartom ezeket az ismerőseimet, és sajnálom a szüleiket akik 60 évesen is megszakadnak, hogy eltartsák ezeket a semmirekellőket.
2015. dec. 25. 21:00
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

És mi a helyzet azokkal aiket 6o évesen is a szüleik tartanak el, mert alkoholisták, vagy mert annyira lusták, hogy nem hajlandók dolgozni csak otthon ülnek, vagy mert megszállott játékosok, gamerek, gyűjtők és még sorolhatnám. Miért éppen a cosplayeseket emelted ki?

Rengeteg sok semmirekellő ember van a világon, cosplayes és nem cosplayes egyaránt.

Sőt, a semmirekellő, szüleiknél élő felnőtt cosplayesek csoportja legalább alkot valamit, csinál valamit, nem úgy mint a többi a felsorolásban.


Az meg megint egy más dolog, hogy ha van olyan szülő aki 6o éves koráig támogatja a semmittevésben a gyerekét és nem téríti észhez, ott nem kell csodálkozni, hogy valami nem oké.

2015. dec. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!