Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Keringôzés közben a két...

Keringôzés közben a két félnek egymás szemébe kell néznie?

Figyelt kérdés
2015. dec. 7. 23:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elég furcsán nézne ki, ha úgy keringőzne két ember, hogy közben kerülnék egymás tekintetét. Mondjuk azért néha nézzenek a lábuk alá is ;)
2015. dec. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pont, hogy nem. Az angol keringőben pl. a férfi előre tekint (NEM a partnernőre), a lány pedig egyik vállra döntve a fejét elnéz a partnere válla felett.
2015. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, hogy a Bécsi keringőt kell megtanulnunk (ezt elfelejtettem említeni a kérdésben), szóval ennél hogyan kell?
2015. dec. 9. 18:46
 4/11 Mark Fifth válasza:
Bécsinél szerintem mindenképpen. Egyébként is... ha kölcsönös a vonzalom a felek közt, akkor egy vonzó tekintet, egy bájos szempár feldobja az egész táncikálást. :)
2015. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Még csak most "ismertem" meg, szóval vonzalomról nemigen beszélhetek, de a következő próbán igyekszünk majd egymás szemébe nézni, és nem a lábunkat figyelni, hogy jól lépünk-e vagy sem.

Köszönöm a válaszokat.

2015. dec. 10. 13:39
 6/11 Mark Fifth válasza:

Értem, ha a tánclépéseket is most tanuljátok csak, akkor érdemes arra több figyelmet összpontosítani. :D

Egyébként ha teheted, nézz a szemébe. Olyan ez, mint a társalgás, nem táncolnék olyannal, akinek nem tudok a szemébe nézni, és el sem várom, hogy velem olyan ember táncoljon, aki képtelen a szemembe nézni.

2015. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen
2015. dec. 10. 19:09
 8/11 Tsorba Kelemen válasza:

Ha szalagavató bálra készültök, akkor élősszőr arra koncentráljatok, hogy ne essetek el egymás lábában. A tánc, még a szalagavató báli keringők is (angol keringőt ritkán tanítanak be ilyenkor, mert az sokkal nehezebb), elé bonyolult mozgássor, megdolgoztatja a kisagyat, de biztos, hogy eljuttok oda is, hogy egymás szemébe nézzetek.

Ha versenytáncosok vagytok, akkor mindent egyszerre, profi módon, ill. kérdezzétek az oktatót.

2015. dec. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Majdnem olyan, mint a szalagavató, csak nem kell szalagot hordanunk
2015. dec. 10. 21:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi a táctartás a bécsi keringőben:

[link]

Mivel a férfi vezet, neki a mellettük lévő párokat is szemmel kell tartania, hogy ütközés ne legyen, és a formációban is a helyükön maradjanak. Maga a tánctartás arra nem alkalmas, hogy a lábad elé nézz, ahogy egyes tanácsolja, ez kivitelezhetetlen így összekapaszkodva. És nyilván nem is lenne mutatós :-) Néha össze lehet pillantani, , de folyamatosa ne szemezz a kislánnyal, mert "félre vezeted"...

2015. dec. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!