Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy olyan filmek,...

Hogy lehet, hogy olyan filmek, mesék amik apákról szólnak eléggé (nagyon) megérintenek pedig apa nélkül nőttem fel?

Figyelt kérdés
(Mindegy, lehet rossz kategóriába írtam.) Nem az lenne a logikus, hogy az ilyen filmek alatt nem éreznék igazából semmit?:D apa nélkül nőttem fel számomra a szót kimondani/leírni mintha nem is magyar lenne. Mégis kedvenc mesém az oroszlán király volt pedig ott volt rengeteg másik amiket szerettem de ez nagyon megmaradt bennem. Aztán kövezzetek meg de én egy fél éve láttam először a Star Warst és azóta is a kedvencem. Olyan érzéseket tudnak kiváltani belőlem amiket egyszerűen nem értek:D valószínűleg nincs is rá ésszerű magyarázat, de a véleményekre kiváncsi lennék, ki kit gondol erről. Nem vagyok túl érzékeny a szomorú filmeken is csak ritkán sírok, de pl az SW-ben amikor leveszi a maszkját és csak néznek egymásra, szétbőgtem a fejem, barátnőim meg mellettem kb fapofával simán végignézték. 17/L

2016. jan. 6. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:

igen valószinűleg az apád hiánya lelki törést vagy hiányt okozott ami kihat

Javaslom vedd fel apáddal a kapcsolatot ha lehetséges

2016. jan. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem ismerem apámat, de én meg pont az ellenkezője vagyok, mert nekem abszolút közömbös a téma... Valszeg mindenki máshogy súlyozza magában ezt a problémát.

Téged csak nehezen érint, ha látod, hogy miből maradtál ki, de talán tényleg érdemes lenne felkutatni apukádat, (ha lehetséges) vagy legalább beszélgess anyukáddal róla, hátha az segít, hogy egy kicsit kevésbé rándulj görcsbe, ha előjön ez az apa-téma.

2016. jan. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az biztos nem fog megtörténni. Terhesen magára hagyta anyámat és még később sem érdekelte, hogy van egy lánya. Engem ő ugyanúgy nem érdekel:)
2016. jan. 7. 07:09
 4/5 Ewony válasza:

Szia!

Ismert a helyzeted! A szüleim akkor mentek szét, amikor anyukám állapotos volt velem. Nagyon kevésszer láttam azóta az apámat, amikor igen akkor az jó érzés volt, hogy kimondhatom valakinek 'apa'- azt hiszem ez ilyen ösztönös dolog- azonban valamivel mindig elrontotta a dolgokat. Már évek óta nem tartjuk a kapcsolatot, lényegében azt sem tudom él-e.Sokig gondoltam rá gyűlölettel, amiért szóban vagy tettel, bántotta azt az embert aki felnevelt és akinek mindent köszönhetek, aztán közöny lett belőle. Ezeket azért írom le, hogy értsd annak az embernek aki apa nélkül nőtt fel, külön érzelmi feladat megtanulni az apa gondolatához vagy a férfiakhoz való viszonyát, sokszor nehezebb mint másoknak. Az anyukáddal való beszélgetés valóban sokat segíthet, nem csak benned indíthat el változásokat, de még szorosabb lehet a kapcsolatotok is. Mindenki más hogyan kezdi el feldolgozni az apa nélküliséget, de ezt a lépést meg kell tenni. Nem tudom találkoztál-e valaha is az apáddal, de akár igen, akár nem, kialakítottál róla egy képet magadban. Ha az oroszlánkirályt vesszük,ahol elveszti az apát és nélküle nő fel, teljesen rád írható, ha más hogy is de Te is elvesztetted. Ha az SW-t nézzük, ott találkozik a karakter az apjával elsőnek, valószínűleg foglalkoztat a dolog, hogy mi történne akkor ha ti is találkoznátok mit mondanál neki, és gondolom nem tartod sokra ezt az embert, csak úgy mint a filmben.

A gyűlöletet, akár milyen furcsán is hangzik, el kell engedni, nem fog téged segíteni, csak hátráltatni az életben. Beszélgess anyukáddal, milyen pár volt számára az apukád,bizonyára nem lesz egyszerű, de neked is segíthet abban, hogy kialakíts magadnak egy férfi képet, hogy milyen embert vársz el magad mellé, mik legyenek azok az alap értékek, amikből nem engedsz, amik számodra fontosak, ezzel is hozzájárulva ahhoz, hogy a legkisebb esélye legyen annak, hogy egyszer majd Te is úgy járj, mint a szüleid. Persze, ez nem 100%-an kiküszöbölhető, az élet nem egy matematikai egyenlet, de hozzájárul, hogy erős és lelkileg egészséges nő legyél, és ne félj nemet mondani arra ami nem jó-ha megüt, ha iszik-, nem kell elfogadnod a rosszat. Minden Nő tisztességes szerető férfit és apát érdemel maga mellé!

Szóval bocsi, ha kicsit eltértem az alaptól.

Az érzésekben csak olyan logika van ami valahol egy eseményre vezethető vissza, ami érzéseket vált ki belőled. Ha az ilyen filmek megérintenek, ideje foglalkozni a témával :)

Sok sikert!!!!!!!!

És bocsi a hosszú válaszért :D

2016. jan. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem ismertem nem is szeretném soha.
2016. jan. 9. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!