Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy youtube -on cover...

Ahhoz, hogy youtube -on cover videókat, zenei feldolgozásokat készíthessek az eredeti előadotól kell engedélyt kérni?

Figyelt kérdés

Tehát mint mondjuk Ő: [link]


Gondolom, ha csak a youtube-ra akarom, akkor elég feltűntetni az eredeti előadót a címben és a leírásban.(?)


De mi van, ha mondjuk iTunes-on is szeretném árulni pénzért? (mint a fent linkelt, meg a legtőbb youtubber)



2016. jan. 24. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Pénzért érdekes gondolat árulni, de elénekelni és youtubére kitenni bármit kitehetsz, nem kell engedély vagy ilyesmi...:D
2016. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyire ment félre, amúgy, a kategória?
2016. jan. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja a ketegóriát megszokásbol elszúrtam Xd... Mindjárt törlik is :/


Amúgy miért érdekes gondolat pénzért adni?

2016. jan. 24. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De, kell engedély hozzá. Én kísérőautomatikás hangszeren zenélek, töröltek jó pár videómat szerzői jogsértés miatt, holott teljesen az én előadásomban volt a dal. Nem elég feltüntetni az eredeti előadót, a címet stb., én is feltüntettem, ennek ellenére törölték.


Érdekesebb eset az, hogyha írsz egy levelet a kiadónak vagy az eredeti előadónak, esetleg a szerzőnek, válaszra sem méltatnak.

2016. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor, hogy van ennyi cover videós?
2016. jan. 24. 12:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Erre még nem jöttem rá. A jogiforum.hu-n kérdezz rá.
2016. jan. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ránézek majd!
2016. jan. 24. 12:38
 8/8 anonim ***** válasza:

ez nagyon változó.


vannak szerzők, akik egyből letiltatják az általuk készített anyagok újrafelhasználását

vannak, akik engedik, de bevételszerzés nem megengedett

vannak, ahol bevételt is szerezhetsz vele, de ennek egy részét a szerző kapja. ilyenkor általában figyelmeztet a youtube, de be lehet jelölni, hogy ez egy általad készített feldolgozás.


az ismertebb youtube-osoknál pedig a partnercég intézi a csatorna jogi menedzselését. vannak kifejezetten zenei előadókra szakosodott yt-s partnercég, szóval ott nem közvetlenül ők kérnek engedélyt a felhasználásra, hanem intézik helyettük.

2016. jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!