Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » 13 éves lány vagyok és mesét...

13 éves lány vagyok és mesét szeretnék írni. Csak az a baj, hogy nincs ihletem. Valaki tud adni valamilyen témát, hogy miről írjak?

Figyelt kérdés

2016. febr. 21. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs ihleted akkor egyáltalán ne írj!

Mert az aztán nagyon "kreatív" dolog h más mondja meg mi történjen!T.T


Nem hiszem h a Lassie írójának más mondta h mi legyen a történet.


Vagy pl nem hiszem h a Két Lottit nem Eric K. írta hanem egy haverja


Ha lesz ötleted akkor kezdj bele!

2016. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Csicsky ***** válasza:

Én is szoktam meséket írni. Az egyik itt is megtalálható (A kis görbringa története):


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Most akkor mi a kérdésed? Ihleted nincs, vagy ötleted? Ugyanis a kettő nem ugyanaz. Az ötletet a téma jelenti, hogy miről írjál mesét (a belinkelt példa esetében azt, hogy hogyan született meg a görbringa). Az ihlet meg ahhoz kell, hogy konkrétan egy történetet hogyan írjál meg. Az ihlet magához a megíráshoz kell. Most akkor a Te esetedben melyikről lenne szó? Ezt jó lenne tudni, hogy konkrét tanácsokat tudjunk adni.

2016. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már régebben is írtam mesét. Most egy pályázatra szeretnék írni valami jót. Végül is inkább ötletem nincs, de én csak azt kérem, hogy valami témát mondjatok. Nem kell az egész történetet kitalálnni.
2016. febr. 21. 10:52
 4/5 Csicsky ***** válasza:
Pl. az életre keltett tárgyak, dolgok témájában igen sok mesét lehet írni, csak kell ahhoz is az ötlet, hogy melyik tárgy/dolog milyen szerepet játsszon el és aztán a megfelelő történetet is ki kell hozzájuk találni. Ebben az esetben olyan tárgyakat érdemes életre kelteni, amelyekhez valamilyen módon vonzódsz, kedvesek neked, kiváltságos szerepet töltenek be az életedben, de lehet olyan is, amit különösen utálsz. Ugyanis itt fontos az érzelmi kötődés, mert egy írásban az érzelmi hozzáállásodat jeleníted meg. Én legalábbis csak olyasmiről tudok írni, ami érzelmileg erősen megfog.
2016. febr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :). Már ez is adott egy ötletet.
2016. febr. 21. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!