Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Érdeklődöm a hozzáértőktől....

Érdeklődöm a hozzáértőktől. Van egy 100 pengős 1930 július.1-én gyártott papírpénzem. A csillagzást valamivel kiégették és a sorszámnál (? ) E001 szerepel. Érdeklődöm, hogy van-e valamilyen különlegesebb értéke így?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék a hozzáértőktől. Van egy 100 pengős 1930 július. 1-én gyártott papírpénzem. A csillagzást valamivel kiégették és a sorszámnál (?) E001 szerepel. Érdeklődöm, hogy van-e valamilyen különlegesebb értéke így?

2016. márc. 20. 22:21
 1/4 polarbeer ***** válasza:

Üdv!


Az 1930-as 100 pengő a leggyakoribb magyar papírpénz. Az alaptípus értéke forgalmi állapotban még a 100 Ft-ot sem éri el, ha hajtatlan, akkor is max 200-300 Ft értékkel bír.

Létezik csillag nélküli, és csillagos (Szálasi v. Veszprémi 100 pengőnek is nevezik) változatban is, a csillagot a sorozatszám előtti betű előtt láthatjuk. A csillagos 100 pengő értéke az alaptípus kétszerese.


Mit jelent az, hogy "A csillagzást valamivel kiégették és a sorszámnál (?) E001 szerepel" ?

Kiégették? Látszik, hogy ott volt csillag, de a papír kilyukadása nélkül ez a csillag eltűnt? Vagy ezt hogy kell érteni?


Egy fotó nem ártana.

Kepfeltoltes.hu-ra felrakod a képe(ke)t, és direkt linkként hozzászólásba be tudod illeszteni.


Üdv.:

polarbeer

2016. ápr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Üdv!


Köszönöm a válaszod. Itt a pénz képének linke amit felraktam. Érdekelne a véleményed...:


[link]

2016. ápr. 5. 08:47
 3/4 polarbeer ***** válasza:

Nem láttam még ilyet, nem tudom, hogy keletkezhetett, de egyértelműen rongált darab.

Bármelyik képen látható fémpénznek nagyobb értéke van, mint ennek a száz pengősnek...


Üdv.:

polarbeer

2016. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 polarbeer ***** válasza:
Amúgy nekem nem egyértelmű, hogy volt ott csillag. Sőt. Szerintem csak teljesen véletlen, hogy ott történt a sérülés.
2016. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!