Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Most komolyan olyan rosszul...

Most komolyan olyan rosszul rajzolnék, vagy mi? (Manga stílus)

Figyelt kérdés

Itt lenne pár a rajzaim közül: [link]


Nem azt mondom, hogy profi vagyok, mert tudom, hogy nem. És azt is tudom, hogy ezerszer jobbak is vannak nálam. A stílusom sem a legkitűnőbb, de nekem ez megfelel. Azonban nem értem, ha véleményt kérek, vagy pár szót, ami azért biztat, semmi reakció? Tényleg ilyen rossz lennék?

Vannak, akik csak átmásolják az alapot, amit egy képen látnak, máshogy kiszínezik, és máris sok lájkot meg dicséretet kapnak. Ez pedig egyre jobban elveszi a kedvem.

Abba kéne hagynom?



#stílus #rajz #manga stílus
2016. márc. 28. 17:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Szóval a váll a nyakból induljon ki?

[link] (gyors skicc, régebbi)

Úgy, mint itt az egyik oldalon?

2016. márc. 28. 19:56
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, az egyértelműen kátszik, hogy nem sokkal múlja fölül az átlagot a képességed. És ez nem csak azon látszik, hogy éppen hogy állnak a vonalaid, hanem látszik a ceruzakezelésben, és azon, hogy az anatómiai "hibák" nem eltervezettek (mint pl. a mangánál: giga szemek, nagy fej, stb), hanem inkább olyan torzulásoknak mondanám, amiket te magad még nem veszel észre. Amúgy meg nem kell sok tehetség ahhoz, hogy egy ilyen kis vonalrajzot összedobjon valaki.


De bíztatlak. Sosem lesz belőleg DaVinci, de gyakorlással sokat fejlődhetsz, ne add fel!

2016. márc. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#11: igeeeen pont úgy! :D az ott úgy jó!
2016. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy.Nem tudom, milyen volt az a szint, amikor kezdted, de ahhoz képest nem rossz. Kábé velem is így volt, valahol ezen a szinten jártam 18 évesen. Azt viszont látom, hogy kezet nem tudsz rajzolni, ezért azt elrejted a karakter háta mögé, pedig a legjobb kézmodell mindig "kéznél van", ha érted, mire gondolok. Kéne egy kicsit másolnod is, hogy megtanuld az arányokat, és kéne egy kicsit élő ember után rajzolnod.

Egyébként az egyik képnél vétettél egy bakit, a kimonot úgy rajzoltad meg, ahogy a halottakon szokás. Élő emberen a másik irányba hajtják.

Abba ne hagyd!

2016. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Nagyon ügyes vagy!!! Abba ne hagyd!!!
2016. ápr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Előre is írom nem bántásból szólnak a szavaim.

Ez egy átlag anime-manga rajz. A naruto féle rajzstílus lehet egyszerű hatást kelt de a rajzolóknak több éves tapasztalata van a saját egyedi stílusukban.


A rajz se egy olyan dolog hogy megtetszik egy rajzstílus, hasamra vágok s menni fog, azelőtt meg max pálcika embert rajzoltam.


Mindennek van alapja, de alapvető dolgok nélkül sose lesz eredmény.

Vonalkezelés (sose egy vonalból áll a vázlat kontúrja hanem rengeteg vonal sokasága amit kihúz az ember), arányérzék, grafikai alapok sokasága, anatómia, ábrázoló geometria.

Nézegess körbe a témákban, ha vevő vagy a tanulásra.


Olyan könnyű lenne nem kellett volna éveken át papír felett görnyedni s a művészetibe lehúzni a napi 10-12 tanórát. (11-12évesen rajzoltam kb így, azóta gondolhatod hány év telt el számomra)

Ruhatervezőnek tanultam, de nekünk is kötelező volt a grafikai alapok elsajátítása, mellette hobbi volt a manga. Azok az alapok jó hatással voltak rajzaimra.


Színezésbe/tónusba bele se kell kezdeni amíg ki nem alakítod a saját stílusodat, amit rutinból rajzolni tudnod kell.


Rengeteg anime manga van több ezer rajzstílusban. Vannak akiknek egyformák az animék, de igazából mind egyedi.

A művészetiben is mindenkit a maga stílusába osztályoztak. Valaki durva erős ezer vonalakból, valaki szögletes egyenes vonalakból, vannak akik halvány vonalakkal dolgoznak s végén húzzák meg a kontúrt(pl én is)stb a tónusnak is több fajtája van.


Az átlag ember meg véleményt alkotni nagyon nem fog... Hiába rajzolok nem nab módba akkor is ennyit kapok pár embertől "nem rossz" "tetszik" pl szüleim anno ~•~ egyedül szakmabeli oktatóim alkottak olyan pozitív s negatív véleményt, amit öröm volt hallani. A lassúságomat mindig mondták xD


Mióta rajzolsz?

23-N

2016. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!