Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet saját internetszo...

Hogyan lehet saját internetszolgáltatót alapítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mivel megelégeltem a falumba uralkodó állapotokat (2 szolgáltató van: Telekom ADSL havi 7-8 e ft-ért csigalassú net valamint szintén hasonló mikróhúllámú.)ezért optikai netszolgáltatót szeretnék alapítani településemen, ennek mik a feltételei?

Mennyi pénz szükséges hozzá? Honnan szerzem az IP álloményt, hogyan tudom ezt az egészet egyáltalán beindítani?

Esetlegessen később még erre a technológiára bevezteném az IPTV-t meg a VOIP telefont.



2016. márc. 28. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyi pénzed van rá?

Ennek függvényében mondom a többit.

2016. márc. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3-4 millió
2016. márc. 29. 17:13
 3/8 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem egy válalkozót a kábelek+munkadíj olyan 600 Ft/m

Kábelekhez még mik kellenek?

És így kb mekkora költség?

2016. márc. 29. 17:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből inkább költözz el.

1-es voltam.

2016. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
miért szerinted mennyit kellene belefektetni?
2016. márc. 29. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:

több 10 millió forintot!


Optikai kábel alapból sokba kerül.


[link]


500-600 Ft métere. De a szolgáltatók gondolom sokkal nagyobb áron veszik és jobb minőségben, szóval számolj valami 1000-2000 ft-os méterenkénti árral. Utána számold ki, hogy mennyi idő alatt építenéd ki. Feltúrni a földet minden utcánál, minden lakásba bekötni (illetve már aki akarja), aztán egy külön ilyen gép is több 100.000 ft ami a kp-ban van.


[link]


Ez van a központban. Ez adja neked a netet. EZ elvileg tudna többet is, csak a kábel nem engedi. A kábeleden gondolom van egy piros, egy kék, és egy zöld vezeték. A kék a piros a telefon, a zöld a fel, és a kék a letöltés ha jól tudom. Ezek a kábelek maximum 10 Mbit/s-et bírnak. Az UTP kábelek közül a CAT 5 az ami már jónak mondható. Ugyanakkor azt is tudnod kell, hogy zavarja a kábeleket a sok elektromos cucc. A kábelen mennek az elektromos jelek, és minden áram alatt lévő eszköz zavarja. Minél jobb egy kábel sodrása, annál jobban véd a zavarok ellen. Tehát akkor ott vagyunk, hogy kellene kb sztem 3-4 km legalább optikai kábelből. Méterenként kb 1000-1500 ft, de számoljunk 1000 Ft-tal, mivel egy szolgáltató sem olcsó kábelt fektet le.


akkor az 3km-en számolva 3000x1000 = 3.000.000 Ft. Erre jön még a gép, ami továbbítja az adatokat a gerinchálózat felé. A falusi központ továbbítja az adatokat a városi kp-nak, és így tovább...


A gép kb 500.000 Ft. Nem speciel olyan kell, mint amit linkeltem, de van olyan drága a másik is. Amit linkeltem fent, olyan van a központban. Az bírna többet, de a kábel nem. Tehát akkor már 3.500.000 Ft-nál tartunk, és még nem ástad fel neki a földet, még nem vettél fel munkásokat, még nem jelentkeztél a szolgáltatóhoz bérelni... (Invitel is telekomos, csak fizet nekik egy díjat...) Felejtsd el. 4.000.000 Ft csak a kábel ára, és akkor még keveset is mondtam.


Másik dolog. 2018-ig van határideje a telekomnak kiépíteni a szupergyors internetet. Cél, hogy minden lakásban legalább 30 Mbit/s-es internet legyen. Optikai kábelekkel fogják megoldani. A történet egyszerű. Kiépítették nálatok az ADSL vonalat. Mostanra azonban az UTP kábel elavulttá vált, és helyette jön az optikai, amelyben az adatok fénysebességgel tudnak majd közlekedni. Nálatok ha már lenne UTP kábel már akkor lehetne gyorsabb net, de már arra az egy évre nem fektetik le, mert nem éri meg nekik! Facebookon írjál rá a telekomra, hogy a településedet érinti-e a digitális fejlesztés, amennyiben igen, várhatóan mikorra készülnek el vele! Kérdezd meg tőlük. Nekem azt mondták, (miután rákéredztem, hogy miért a mi utcánkat hagyják ki) hogy erre a kérdésre érdemes lenne 6-7 hónap múlva visszatérni, mert nekik is megvannak szabva a költségeik. 2018-ig van határidő, szóval van még idejük behúzni a kábelt. Majd jönnek a választások, aztán megsürgetik őket.... :D

2016. ápr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi kérdeztem idén semmi képen sem várható sőt jövőre se valószínű. A T egy érdekes állatfaj mert a szomszédfaluba elvile húza az optikát de sehol máshol a környéken.. ezt nem is értem hogy tud csak ott amikor a többit ami odavezetne település kihagyja
2016. ápr. 9. 17:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez van...


Nem éri meg nekik gondolom....

2016. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!