Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy tudnám növelni a fütyülés...

Hogy tudnám növelni a fütyülésem hangskáláját?

Figyelt kérdés

Háromféle módon tudok fütyülni: csücsörítve, "mosolyogva" (azaz nyelvvel), és a markommal.


Legrégebb óta csücsörítve tudok, és ez is megy a legjobban. Egész szépen el tudok így fütyülni dalokat, akár komolyzenei darabokat is. Kb 2 oktáv + 2 hang a teljes skálám, de ez tényleg a maximális mélység/magasság amit produkálni tudok, tehát ahol tisztán tudok fütyülni, az kb 14 hang.


Nyelvvel nemrég tanultam meg, és kb 1 oktáv a skálám, de rendesen csak olyan 5-6 hangmagasságon tudok fütyülni.


"Marokkal" összesen 5 hangot vagyok képes produkálni, de nem is tudom, hogy lehetne többet. Ezt is nemrég tanultam meg, a hangmagasságokat meg éppen ma, rájöttem, hogy a tenyerek által közrefogott "kamra" térfogatának növelésével mélyebb, csökkentésével magasabb hangot kapok (azaz a lehető legjobban összenyomva a 2 tenyeremet magas hangot, legjobban széthúzva mélyet ad).


Valami tipp, hogy lehetne a skálákat növelni? Vagy egyáltalán tipp a fütyüléshez, hogy tudnék fejlődni? Köszönöm előre is :D



2016. ápr. 2. 22:06
 1/4 anonim válasza:
Egyél répát ;)
2016. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész választ, úgyis van itthon lovunk, majd megzabálom előle a takarmányrépát...
2016. ápr. 4. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Látom érdekel a dolog. Ez sem lesz hasznos válasz, de mégis azt a "markos" fütyülést hogyan csinálod? Még nem is hallottam róla. Esetleg röviden le tudod írni?
2016. ápr. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Úgy kell formálni a tenyered, hogy csak elől legyen 1 lyuk rajta, a hüvelykujjaidat össze kell tenni párhuzamosan, és a bütyök alatt kell legyen a lyuk. Ha a 2 bütyök közé most belefújsz és jó méretű elöl a lyuk, akkor fütyülő hangot ad. Itt egy videó:

https://www.youtube.com/watch?v=A9wnb7GizrA


De amúgy youtube -> hand whistling, és egy csomó videó van róla.

2016. ápr. 30. 20:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!