Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Vizipipás kérdés?

Vizipipás kérdés?

Figyelt kérdés

Nos, van nekem egy aladdin 68cm-es nagyon szép pipám.

Viszonylag tapasztalt pipás vagyok, több éve csinálom, a barátaim és én!

Az lenne a problémám, hogy nagyon ritkán sikerül tényleg jó füstöt csinálni.

Tehát ha pl, jó az íz, akkor kevés a füst. Ha sok a füst akkor ahhoz ugyebár jobban fel kell izzítani a szenet, de akkor meg megég és kaparni fog.

Van sahlar medium phunnelem és vortex kerámiám is.

A vortex egy gyengébb minőségű, de a phunnel elég jó, de ahhoz is 3db 33mm es szén kellett, két réteg(távtartógyűrűvel) alufólia, és baromi kicsi lyukak az alura, hogy nehogy megégjen, és így se volt mindig tökéletes!

Nos a kérdés az lenne hogy:

volt nekem korábban egy hulladék ázsia centeres 47 centis pipám! Szar kerámiával tehát tényleg ócska volt.

De olyan füstje volt mindig, hogy valami elképesztő!

Tehát a kérdés: Érdemes venni egy kissebb pipát annak érdekében hogy több legyen a füst? (fehéresebb) és közbe jó maradjon a íze?

Mivel ugye akkor míg leér a víztartájig a füst, nem hűl le annyira ezáltal jobban párologtatja a vizet, ezáltal több lesz a gőz és a füst is!

Amugy mindenféle dohánnyal csináltuk már, al-fakher, al-sultan, nakhla, stb..

Megjegyzem szerintem az al-fakhert túl becsülik!



2016. ápr. 26. 22:58
 1/3 anonim válasza:

A phunnel és a vortex tényleg elég jó kis kerámiák.

Csak öngyulladós szenet használsz? Én sokkal jobban szeretem a cocobricot, maga a szén is tovább tart és a dohány sem ég el olyan gyorsan.

Hőtartód van?

Sima alufólia helyett próbáld ki a páncélfóliával, az elég vastag és nehezebben ég meg a dohány.

Még van egy jó kis lyukasztós módszerem, ami abból áll hogy nem az egeszet lyukasztod ki hanem 2 félkört csinálsz középen egy sávot hagyva. Aztan tudod úgy igazítani a szeneket rajta, hogy jó legyen és megintcsak ne égjen meg a dohány.

Ami a dohányokat illeti, nem tudok sokat hozzá fűzni, nekem kintről vannak dohányaim.

Csak a füst miatt én szerintem nem érdemes eladni egy pipát, mindegyik kicsit más, rá kell érezni, próbálgasd hajrá!

2016. ápr. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyugi eszem ágában sincs eladni! Nagyon szeretem!

Páncélalut szoktam használni dupla réteget!

Kipróbálom a lyukasztási technikád!

Köszönöm :D

2016. ápr. 27. 08:47
 3/3 anonim válasza:

Páncélfóliából mi egy réteget használunk csak, lehet az is probléma.

A szén megégése ellen meg én azt szoktam, hogy rendes alut összedörzsölö, hogy olyan legyen mint egy giliszta, aztán egy gyürü formát csinálok belőle, ezekből annyit ahány szén van, és mindegyik alá teszek egyet, így nem ér az aluhoz a szén később ég meg.

2016. ápr. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!