Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Valaki lefordítaná nekem...

Valaki lefordítaná nekem ennek a videónak a szövegét?

Figyelt kérdés

Kezdőként tanulom az angolt, és ilyen szöveggel nem birkózom még meg, de nagyon szeretném, ha valaki lefordítaná ennek a videónak a szövegét.

https://www.youtube.com/watch?v=D9Mv6gXqADM

Köszönöm



2016. jún. 28. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Előre is elnézést kérek, mert lehetnek benne félrefordítások, sőt.. Tényleg nehéz szöveg, és van, amit nem nagyon lehet normálisan fordítani, de megtettem, amit tudtam. :) Egy csomó minden kétértelmű itt, néhányat megmagyarázok, de van, amit én se nagyon értek.


Ja, és spoilereket tartalmaz mindkét könyvből, szóval csak az olvassa el, akinek ez nem gond!


*Szerintem az Éhezők viadala ebből a két könyvből lett összeollózva (Battle Royale, 1984), de nem biztos, vagy csak vannak hasonló elemek, és ezért mondta, hogy plagizáltak. Legalábbis szerintem.

**Riddle: Tom Denem neve, de rejtélyt is jelent

***Sirius: a dead serious halálosan komolyt jelent, de belevitték így azt is, hogy Sirius meghalt


-Hermione Granger

-Katniss Everdeen

-Nincs fegyver, és nincs mágia!

-Kezdődjön a rap csata!

-Katniss vagyok, és nem hibázok. Én vagyok a leggyorsabb, ezt nem tudod elkapni. Kívánj egy utolsót. Három ágyúra lesz szükség ehhez a mesterhármashoz. Olyan elegem van a tehetségedből. Én csak nyerek, te meg szőrszálhasogató vagy, ezért vagyok én a hős, te meg csak egy barát. Szánalmas és kiszámítható, szorosan a nyomodban vagyok. Megkaphattad volna Viktort, de a vörös vesztest választottad? Fogadok, hogy előhúzott pálcával is unalmas/béna (?) rosszabb teljesítményekkel, mit Michael Gambon. Egy Nimbus van a s*ggedben? Ássunk mélyebbre! Soha nem kviddicseztél, de tudod, hogy őrző vagyok. Biztos részeg vagy a vajsörtől, fogj egy köpenyt és tűnj el! Ki akarja szétrúgni ennek a boszorkánynak a s*ggét? Hmmm… Én jelentkezek (önkénteskedik)!

- Oh, nem lesz baj, mert a színpadon szenvedsz. Elbűvölő és lefegyverző leszek, amíg elpusztítom ezt a szemét muglit. Kivégzem ezt a durrfarkú szurcsókot, propaganda prostituáltat, aki azt hiszi, olyan cuki a cserkész tisztelgésével, csak tisztelet. Nem tudod eldönteni, melyik srác édesebb? Oszd meg a kenyered Gale-el, aztán tömd be a szád Peetával! Hogy segít a szegényeken, ha polgárháborút indítasz? A történeted unalmas, miért nem plagizálsz (másol) többet? Történt már ilyen, kérdezd Dumbledore-t, ez a Battle Royale 1984-ben. * Továbbá, ha számolod, ez még 5 pont a Griffendélnek!

-Kiképzem (fúrást is jelent) ezt a fogorvos lányát, itt az egyetemében. Lemészárolom ezt a vidrát, még Potter is tudja, hogy dögösebb vagyok. Eltaposom a karrieristákat, szétrúgom a brit s*gged. E talány** második részéhez te vagy Watson az Ő Sherlockjának. Fordítsuk vissza az órákat, tikk-takk, tikk-takk. Mindig én vagyok előnyben, mert úgy rappelsz, mint egy avox. (nem tudnak beszélni, kivágták a nyelvüket) Sokkolod a mikrofont, mint egy drót. Máglyán fogsz megégni, és meghalni, mert leéget a tüzes lány.

-Tüzes? Oh! Pont, mint az apád, vagy a kórház, amit meglátogattál, hogy leforgass egy gyors reklámot. Megvan a kéregállományom, hogy minden tantárgyból kitűnő legyek. Megvan a rossz vérem, míg te selejtekkel/elutasítottakkal szaladgálsz. Ezeknek a szénbányász vörös nyakúaknak kell egy valóság ellenőrzés, te csak egy újabb gyalog vagy a hadseregben. Egy próbababa az alul tápláltaknak. Csodás, túlélted, de Rue attól még halott.

-A különbség köztünk a könyvtudás és az utcai tudás. Lépj oda egy fecsegőposzátához, és sebhelyekkel végzed. Olyan, mint, amikor lefagysz, teljesen önkívületi állapotba kerülsz, mi viccesnek találjuk, de te halálosan komoly vagy.*** Én vagyok a profi egy íjjal és a pálya, hogy megbuktassam Mr. Snow-t és az egész r*hadt valóságshowt. Kis tökély, de ami tényleg szörnyű (?) ,hogy a szüleid a legboldogabb napjukon elfelejtették, hogy létezel.

-Olyan rácsokat rombolok le, mint Haymitch. A legokosabb boszorkány vagyok, megverem ezt a ri***ncot. Hé, hogy vagy még mindig éhes két erős pasi között? Hamis esküvő, hamis baba, és a lángjaid nem léteznek. Úgynevezett sors által akadályozott szerelmeseknek kamerára van szükségük, hogy csókolózzanak. Felejthetetlen versszakokat dobálok, mint felejthetetlen átkokat. Ami rosszabb, hogy a világod nem magával ragadó. A ragyogásod csak átmeneti, az országod egy halottasház, a következő úticélod. Öld meg magad, edd meg a bogyókat!

-Olyan jó munkát végeztél.

-Nem mondtam komolyan semmit azokból a szörnyű dolgokból.

-Tudom, édes, tudom.

-Hetyke. (Van egy olyan kifejezés, hogy saucy little hat-hetyke kis kalap)

2016. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Úristen!

nagyon nagyon nagyon köszönöm :)

2016. júl. 14. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!