Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Fesztiválokon, mennyire nagy...

Fesztiválokon, mennyire nagy eséllyel lehet betegséget összeszedni?

Figyelt kérdés
Pl . Sound, Volt.... ilyenekre gondolok , amikor ilyen auschwitzi marhavagon hangulat van, pl szerintetek igaz, hogy HIV pozitív emberek direkt mászkálnak ilyen helyen, vagy beteg szatírok stb?

2016. jún. 29. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A HIV vírust fesztiválon max. védekezés nélküli szexuális kapcsolattal kapható el,de hadd ne magyarázzam el mennyire felelőtlenség egy ismeretlennel,rossz higiéniás körülmények között... De az,hogy a fertőzöttek direkt mennének ilyen célokkal az nekem nagy butaságnak tűnik. :) Bármilyen nemi betegség esélyes egy fesztiválon. Továbbá húgyúti stb. fertőzések mert a mosdók már az első nap után már szörnyű állapotban vannak. Nem ajánlatos leülni,utána alapos kézmosás fertőtlenítő géllel. Kajával sem árt vigyázni főleg az ilyen tengeri herkentyűkkel és egyéb húsos dolgokkal. Megfázni és felfázni is elég szépen lehet mert éjjel elég hideg szokott lenni. Meg persze az alkohol és drogfogyasztásból adódó kellemetlenségek. :)

Azért félni nem kell,max felkészülni mert nem egy steril környezetben leszel 1 hétig. :) Hogy személyes tapasztalatot mondjak én eddig minden fesztiválom után eléggé lebetegedtem kb 1 hétre de semmi komolyabb betegség láz meg torokfájást(nem kiabálástól) általában de megéri.:D

2016. jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

HIV-et max akkor kaphatsz el, ha védekezés nélkül szexuális kapcsolatot létesítesz egy fertőzöttel, vagy valami testnedve beléd kerül.


Volton már kétszer, meg egyszer East festen jártam, egyszer se lett semmi bajom, bár tény, hogy a higiéniás igényeimet tudatosan lejjebb kellett vinnem. De ha az ember odafigyel, semmi baj nem lesz. Írok pár tippet:

-Zuhanyzáskor strandpapucsban légy végig, így elkerülve a gombás fertőzést.

-Többször és alaposabban moss kezet, használj kézfertőtlenítőt és ne nyúlkálj pl. a szádba koszos kézzel.

-Kaját tekintve maradj annál ,amit ismersz: pl. Mezőtúron volt Fornettis stand. Ha meleg ételt eszel, válassz valami frisset, ahol sokan állnak és tuti nem órák óta kész van amit majd megkapsz.

-A vécére ne ülj rá. Lehet kapni papír vécéülőkét a drogériában, ha nem megy a fölégugolás. Ha van kitelepített vécé (eddig ahol én voltam, volt.) ami olyan mint egy rendes vécé, kis fülkében, akkor inkább állj sorban és sétálj messzebb érte, mert sokkal higiénikusabb. A tojtoj vécében pedig ne érj semmihez, ne menj be mezítláb, semmiképp se ülj rá. Gusztustalan, főleg az utolsó napokon. Kb. a fele tele is van hányva. De ez van.


Persze nagyobb eséllyel lehet elkapni a tömegben valami vírust, meg a fáradtság is odatesz, szóval utána érdemes beiktatni pár nap pihit, de ha odafigyelsz magadra, akkor oké.

2016. jún. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!