Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogy kell angolul leírni?

Hogy kell angolul leírni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nyári hobbiból elkezdtem egy rajz sorozatot arról, hogy milyen érzései lehetnek egy embernek és minden rajz alá írok egy szöveget amik az adott témával kapcsolatban az én életemben megtörténtek. Tehát pl. most a szomorúság/magány érzését rajzoltam le emberi formában és az idézetben azt írom le ami az megtörtént az életemben és számomra a legjobban fájt illetve elszomorított. És úgy gondoltam hogy angolul jobban hangoznának.:) "Ha azok a barátaid akikben legjobban bízol azok hátba támadnak, akkor nem maradsz sokáig erős.... És mikor senki sem törli már le a könnyeid, akkor a zene védelme alá vonulsz. Ekkor már csak a zene véd meg a "gonosztól"„ Ha valaki letudná ezt nekem fordítani akkor azt nagyon megköszönném neki.:)

2016. júl. 26. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem elég a magyar nyelv, mert így többen megfogják érteni.
2016. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát én nem akartam nagyon mutogatni ezeket a rajzokat, szóval még mindig szeretném hogyha valaki tudná esetleg akkor lefordítaná-e, mert szrtm angolul minden jobban hangzik:) de azért köszi a valaszodat:)
2016. júl. 29. 22:30
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Elég baj, ha idegen nyelvet preferálsz a saját anyanyelved helyett. A magyar sokkal dallamosabb és költőibb nyelv, mint az angol valaha is volt, de te tudod.


Először is, hadd javítsam a magyar mondatodat:

"Ha azok a barátaid támadnak hátba, akikben a legjobban bízol, nem maradsz sokáig erős..."

és

"a zene védelmébe vonulsz" vagy "zene menedékébe vonulsz" (Nincs olyan, hogy "védelme alá")


When you got stabbed in the back by your friends you trust the most, you won't stay strong... And when nobody wipes your tears away, you seek protection in music. Then the music is the only thing that protects you from "evil"


Egyébként jobb lenne, ha nem általánosságban írnád (te-vel, you-val), hanem saját magadra (én-nel, I-jal), mert ez nem jelenthető ki tényként.

2016. aug. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bocsi, ha rosszul írtam a mondatot, de ez azért lehetett mert a magyar nem az én anyanyelvem csak ezt a nyelvet is beszélem és használoni is zsoktam, mert sok magyar barátom is van. Utólag, köszönöm hogy kijavítottad a mondatomat és le is fordítottad!
2016. aug. 8. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!