Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit rajzoljak? (Haladó-Profi...

Mit rajzoljak? (Haladó-Profi szinten rajzolok)

Figyelt kérdés

Mostanában semmi ötletem rajzolni. Tudnátok képeket küldeni (lehetőleg jobb minőségű, portrét). Sokkal jobban örülnék ha olyanokat küldenétek. Mert még sokat kell fejlődnöm.

14/L



2016. aug. 10. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Mit jelent az, hogy haladó-profi szint? Ne haragudj, de a profik nem igen szoktak itt kérdezősködni. Képről szoktál rajzolni? Ha igen, próbálj meg képzeletből. Másolni mindenki tud, ha eleget gyakorol.

Ne várd, hogy mások mondjanak témát, mert közel nem fogod annyira élvezni a rajzolást, mintha a saját fejedből pattant volna ki. Menj ki egyet sétálni, levegőzni, végezz megfigyelést, gyűjts témákat. Ha végképp nem jut eszedbe semmi, nézz ki valamilyen tárgyat, vagy kérj meg egy embert, hogy álljon modellt. Sokkal könnyebb tanulni, ha térben látod az alanyt, nem pedig egy 2D-s képen. Tapasztalatból mondom, hogy ilyen módon nem fogsz fejlődni, csak azt fogod megtanulni, hogy vonatkoztass el a részletektől és lásd a képet alakzatok összetételeként. Ez nagyon rossz taktika, valójában semmit nem tanulsz belőle.

2016. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
14 évesen nem valószínű, hogy "haladó-profi szinten" rajzolsz. És erre erősít rá az is hogy nem jut eszedbe semmi. A haladók vagy a profik nem képet másolnak.
2016. aug. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
Mégis miből gondoljátok hog ynem "képeket másolnak" ? Modellről rajzolnak vagy képről nézik hogy mi hogy áll,egy múvész sem fejből rajzol! Csak persze a szürrealisták és az absztrakt múvészek. Nem kell másolnia,de azért nem árt,ha modellről nézi a dolgokat,hogy pontos legyen,inkább mint hogy fejből találjon ki valamit ami valószínűleg pontatlan lesz.
2016. aug. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

"Ha végképp nem jut eszedbe semmi, nézz ki valamilyen tárgyat, vagy kérj meg egy embert, hogy álljon modellt. Sokkal könnyebb tanulni, ha térben látod az alanyt, nem pedig egy 2D-s képen."

Nem véletlenül ajánlottam ezt neki.

Egyébként honnan vetted, hogy a művészek nem fejből rajzolnak? Tudod, nem csak az számít igazi alkotónak, aki teljes mértékben a realizmusra fektet. A művészet legszebb formája, ha valami újat, addig nem látottat hozunk létre. Ezt természetesen tanulás előzi meg, de rengeteg művész elszakad utána a valóságtól. Én sem rajzolok csendéleteket meg portrékat éjjel-nappal, hanem próbálok kiagyalni valami érdekeset.

Első voltam.

2016. aug. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!