Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Budai Várnegyedben mivel...

Budai Várnegyedben mivel érdemes elütni az időt? ("első randi")

Figyelt kérdés

A hely az Ő ötlete volt, cirka 15 éve (10 éves koromban) jártam ott utoljára. Mindketten eléggé "csórók" vagyunk ilyen helyekhez, legalábbis egyedül az rémlik a helyről, hogy drága. Mivel közel van a Délihez így jó ötletnek is tartottam elbattyogni oda.


Szombati nap lesz, az lett megbeszélve, hogy viszünk piát meg esetleg kaját aztán elüldögélünk/ökörködünk letoljuk a kötelező kört séta terén. Nekem ez egy kicsit soványkának tűnik ezért a séta közbe beiktatni ingyenes/olcsó dolgokat ha van.


Kérdések:

Milyen programot tudnátok javasolni 2 idétlen 25 évesnek?

Kaja terén esetlen van megoldás helyben 32 centis pizza ~1000 Ft árkategóriában vagy max ha rendelünk?



2016. szept. 29. 02:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A vár köztudottan nem az olcsó városrészek közé tartozik. Első randira a séta elég lehet, ha végigjárjátok a helyet, megnézitek a látványosságokat, azzal elég sok idő elmegy. Ha nagyon költekezni akarsz, akkor valamelyik múzeumba is be lehet menni. De 1000Ft-os pizza ott, sok sikert hozzá:)
2016. szept. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudom ajánlani az Országos Széchenyi Könyvtárat, vannak kiállítások és olcsó a büféje, illetve a Budapest Történeti Múzeumot, Nemzeti Galériát, ott is van. Sétáljatok, az nem kerül pénzbe, mert valamelyik cukrászdában egy kávét is 800-1000 ft. A Budai Vár mindenestől a turistákra állt át, rengeteg a kínai, a koreai és a japán, sok más náció mellett. És a 16-os buszt is turistabusznak nézik, mert jegyet se vesznek. Alig lehet rá felférni, annyian vannak.
2016. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy tudjad: a Halászbástyára belépő kell, a Mátyás templomba is, mint ahogy a Sikló is jó drága. De ha 16-os busszal felmentek a Dísz térig, onnan besétáltok a Szent György térre, a Nemzeti Galéria teraszára ki lehet menni nézelődni. Az Oroszlános udvar is nagyon jól néz ki. A Palota útról (16-os busz megállója) lifttel is fel lehet menni, de ez pénzbe kerül. A Várbazár újgazdag milliomosoknak és turistáknak készült, mindenért fizetni kell, nem is keveset. Sétáljatok inkább a Margitszigeten, az ingyen van.
2016. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind 3 választ :'D
2016. szept. 29. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!