Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Január 1-i internet ÁFA-csökke...

Január 1-i internet ÁFA-csökkentés miatt kötelező szolgáltatómnak csökkenteni havi díjam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy ugye nekem is csökken a havi díjam (Kapulan-net) 5080-at fizetek most de van még másfél év hűség,ennek ellenére kötelező csökkenteni a havi díjat igaz az ÁFA-csökkenés miatt?

Vagy megteheti hogy nem csökkenti?



2016. nov. 1. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem úgy volt hogy elhalasztják az ÁFA csökkentést?
2016. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, mivel számtalan cég pl. Vidanet, UPC, Vodafone már csökkentette illetve kiadott róla ÁSZF-módosítást
2016. nov. 2. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:

A havi díjat nem csökkenti, csak az ÁFÁT.

Ez azt jelenti, hogy a szolgáltató megad egy nettó értéket (ami legyen 4000Ft)

Erre jön 27 % áfa, amit te kifizetsz, de az állam kapja meg, nem a szolgáltató. Ergo ő nem csökkent semmit. Nem kap kevesebb pénzt semmivel.

Az így kifizetett összeg kb: 5150Ft (ez áll a számlán)

Ha ez az ÁFA lecsökken pl. 10%-ra, akkor a végösszeg a számládon 4400Ft lenne.

Vagyis kevesebbet kell fizetned, de a szerződés nem módosul. Mivel úgy szokták megadni, hogy nettó összeg + ÁFA (kivéve ha bruttó értékben adták meg benne az összeget, akkor az áfa mértéke és a végösszeg is módosul a szerződésben)


Ui.: Az összeg becslés, csak fejben számoltam, és egyszerűsítettem.

2016. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. 18%-ra csökken az áfa, nem 10-re. Szóval kb 10%-kal kell kevesebbet fizetned, mint eddig.

Ez kb 400Ft megtakarítás havonta.

2016. nov. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2016. nov. 4. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!