Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a youtube-os...

Ti mit gondoltok a youtube-os HAUL videókról és társaikról?

Figyelt kérdés

Olyan videókról van szó, amelyekben azt mutatják meg főleg a lányok, hogy mit vettek az adott hónapban/évszakban, vagy épp mit kaptak karácsonyra. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy minek köszönhető az óriási népszerűségük, miért csinál minden "youtuber" ilyet, és hogy miért nézik ezeket ennyien...

Én kifejezetten gáznak tartom, mert ezek az emberek nem éreznek semmi empátiát azok iránt, akik esetleg nem olyan gazdagok, hogy mindezt megvegyék? Miért jó nekik, ha 20 percen keresztül azt mutogatják, hogy mit kaptak karácsonyra, míg más egy perc alatt meg tudná mutatni, olyan kevés dolgot kapott?

És félreértés ne essék, nem vagyok irigy, sem kifejezetten szegény. Normális életszínvonalon élek, legalábbis szerencsére mindenem meg van, amire tényleg szükségem van. De ha ezeken nőttem volna fel, most szegénynek érezném magam. Féltem a társadalmat. Mert teljesen természetes mondjuk karácsonyra csak egy könyvet kapni, vagy akármi kis apróságot, de sajnos ezeket a videókat 12-13 évesek nézik zömével, és az fog bennük kialakulni, hogy akkor ez a természetes, hogy valakinek ennyi mindene van. Hálátlanok lesznek már azért a "kevés" dologért, ami nekik van.

Szerintem veszélyes dolog az interneten ilyesmivel felvágni. :/



2017. jan. 14. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Akár motiváló is lehetne azzal, hogy aki jól keres az megveheti azokat a dolgokat. Ahhoz hogy jól keress pedig jól kell tanulnod is, így felfogható egyfajta pozitív célnak is. Nem kell mindenben a legrosszabbat meglátni.


Azt viszont én is szánalmasnak tartom amikor a 12-16 éves gyerekek tolják ki a haul videókat, bemutatva amit anyu pénzéből vettek vagy kaptak. Az tényleg csak a magamutogatás és rangsorolás, hogy akinek van pénze az sok dolgot kap és lássa mindenki hogy neki milyen jó.


Azt viszont nem tartom rossznak ha valaki megdolgozik valamiért, eléri a vágyait és büszke magára. Ez is lehetne a haul videók tartalma, de általában nem az.

2017. jan. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én nem azért akarok jól keresni, hogy drágábbnál drágább ruhákat, sminkeket, kütyüket vegyek magamnak, ezért nem érdemes dolgozni. Inkább azért, hogy tudjak utazni, világot látni, el tudjam vinni a gyerekeimet színházba, moziba, kirándulni, akárhová, ahová érdemes. Biztos vannak olyan haul videók, amik tényleg hasznosak, értelmes dolgokat mutatnak be, de nekem a youtube sajnos nem ezeket dobja fel. :)
2017. jan. 14. 14:47
 3/3 anonim válasza:
100%
Egyetértek, én sem látom értelmét ezeknek a videóknak
2017. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!