Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ismertek ilyen fantasy világokat?

Ismertek ilyen fantasy világokat?

Figyelt kérdés

Olyanokat keresek, amelyek egyfajta egyveleget képeznek, a tipikus kardozós fantasy elmeinek kombinációját a modern technikával (pl.: robotika, űrutazás stb.)


Jöhet film, sorozat, könyv, novella, képregény, videójáték, minden.



2017. jan. 31. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem ismerek.
2017. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a válasz nem hasznos.
2017. jan. 31. 12:07
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Elnézést, de én a feltett kérdésre válaszoltam.

"Ismertek ilyen fantasy világokat?" Én nem ismerek, úgyhogy korrekt választ adtam.

2017. jan. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt a mondást nem ismered, hogy "ha hallgattál volna bölcs maradtál volna"?
2017. jan. 31. 12:22
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Star Wars. Vannak benne űrhajók, különféle bolygók, de találkozol benne fénykardokkal (sok a párbaj is) és van egy misztikus Erő nevű dolog, ami meg a mitológiára hajaz.
2017. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Animék közt keresgélj ha az is belefér, ott nagy a választék az ilyenekből. Ami most így kapásból eszembe jut az a sword art online és a rwby.

Videójátékok közül talán a bioshock és a dishonored amire még illik a leírás valamennyire.

Filmnek közül nekem is a star warst jut eszembe először, nem értem miért lett lepontozva aki írta.

Más nem jut eszembe, de a steampunk lehet egy hasznos keresőszó még akkor is ha nem konkrétan olyanokra gondolsz. Egyrészt lehet hogy mégis tetszik, mert hasonló, másrészt lehet hogy eljutsz rajta keresztül olyan dolgokhoz amik pontosan olyanok amit elképzeltél.

2017. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, ki pontozta le az #5-t, de a SW bizony "tudományos fantasy" (science fantasy).

Talán ilyen (de nem ennyire "gépiesített") lehet még az Úr sötét angyalai sorozat (Arany iránytű c. film készült az első részéből)... robotika van a Van Helsingben, a Szövetségben is... úgy általában a Steampunk fantasyban... de nem ez a fő csapásiránya.

2017. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 belapus ***** válasza:
100%
2017. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Már régi a kérdés, de azért idehoznám a 40k világot, mert szerintem eléggé illik a definícióra. Mind a scy-fi mind a fantasy jegyei megtalálhatóak benne, de nem keverten hanem hiánytalanul és egymást átfedve, kiegészítve organikusan összeépülve mintha mindig is egybe tartoztak volna.

Avagy, ahol a "lovagok" és az orkok láncfűrészkarddal, és gépágyúkkal ölik egymást, és az űrhajók több kilométer hosszú harci katedrálisok.

2017. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!