Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a legjobb fejtörő, amivel...

Mi a legjobb fejtörő, amivel valaha találkoztatok?

Figyelt kérdés

2017. márc. 1. 21:53
1 2
 1/11 Tom Benko ***** válasza:
Hű, rengeteg van. Nekem a nonogramma, logic'art, kevert keresztrejtvények, rejtvényszigetek jönnek be, meg az izgalmas matematikai problémák.
2017. márc. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem olyasmire gondoltam, hogy keresztrejtvény, hanem hogy konkrét matematikai/logikai fejtörőt leírnátok, ami a kedvencetek
2017. márc. 2. 21:26
 3/11 Tom Benko ***** válasza:
Ja! Úgy nincsen, nem szoktam szelektálni. Típusok vannak, amik bejönnek, ha valami érdekes, izgalmas, megragadja a fantáziámat, azt szeretem.
2017. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát akkor egyet mondjál, ami neked érdekes, izgalmas, megragadja a fantáziádat, pl. legutóbb
2017. márc. 3. 21:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk Dürer bűvös négyzete.

Ha nem ismered akkor el lehet vele lenni egy ideig míg "kiszámolod".


"Dürer bűvös négyzetének mezőin a számok 1-től tizenhatig találhatóak meg. A négyzet soraiban, oszlopaiban és átlóiban a számok összege 34. A harmincnégyes szám összesen 18 féle összeadás eredménye lehet. Így a négy sarokmező és a négy, középen elhelyezkedő szám összege is 34. A négyzetet függőleges és vízszintes középvonala négy darab 2x2-es négyzetre vágja szét, ezek mindegyikében is 34 a számok összege, de ugyanannyi a középen elhelyezkedő 2x2-es négyzetben is. Ha lóugrásban megyünk végig a négyzeten, több olyan út is található, amelynek a során az érintett számok összege 34.

2017. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Dürer négyzete egy adott dolog, az nem feladvány. Ha viszont olyan négyzetet keresel, mint Düreré, akkor abból sok megoldás van, amik hasonlóak, nem csak forgatásra gondolok. A feladat maga pedig szerintem egyáltalán nem túl érdekes, sem pedig nem egy kreatív matek feladat. Talán még egy keresztrejtvény is érdekesebb, nem tudom neked elég fura az ízlésed.
2017. márc. 3. 22:57
 7/11 A kérdező kommentje:
Neked az az érdekes és legjobb, amivel el lehet bíbelődni egy darabig ész nélkül?
2017. márc. 3. 22:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Dürer négyzete egy adott dolog, az nem feladvány. "

Ha ismered akkor valóban nem feladvány, de magadtól megoldani fejtörő!


"nem tudom neked elég fura az ízlésed."

"Neked az az érdekes és legjobb, amivel el lehet bíbelődni egy darabig ész nélkül?"


"Az ízlésről nem lehet vitatkozni" ezért inkább válaszaidat nem minősítem.

2017. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nézd, szerintem ez objektív dolog, annyira szélsőséges, amit írtál, én azt nem nevezem fejtörőnek, amit próbálgatással old meg az ember, vagy pedig van rá előre ismert matematikai módszer, amit alkalmazni tud, én fejtörőnek olyasmit nevezek, amihez kreativitás kell, azaz új megoldási módszert kell kitalálni, nem tudod elsőre, hogyan nyúljál hozzá
2017. márc. 4. 23:10
 10/11 A kérdező kommentje:
egyesek persze a sudokut is fejtörőnek nevezik, ami egy alávaló dolog szerintem, első néhány alkalommal talán lehet fejtörő, de utánn amár elég automatikus, persze bizonyos értelemben szubjektív, mert egy matematikusnak még kevésbé fejtörő, de szerintem aki minden nap sudokuzik és egyébként semmi matematikai érdeklődése nincsen, annak se fejtörő már az ezredik után hanem időtöltés vagy függőség
2017. márc. 4. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!