Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a baj a távcsövemmel?

Mi a baj a távcsövemmel?

Figyelt kérdés
Van egy Bresser 10x50 es távcsövem. Egyszer az egyik lencse ki lett véve. Azóta visszaraktam és kettő képet látok, mikor belenézek. (nem nagy eltérésse). De így is fáj, ha belenézek. Ez természetes? Mert a húgom majdnem ugyanilyen távcsövébe nézni nem kellemetlen a szememnek. Bocsi hogy hosszú lett.

2017. ápr. 30. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem megfelelő szögben van egymás mellet a 2 kép, akkor a fejedben nem egyesül a két kép.

Nem, nem természetes, kell rajta állítani, hogy megfelelő közel/távol legyenek egymástól a lencsék, hogy a fejedben egyesüljön a két kép. (mint mikor csak nézel mind 2 szemeddel, akkor is 2 képet látsz igazából csak egyesülnek útközben)


Persze lehet csak addig kell állítani míg nem fáj a fejed.

2017. ápr. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azzal lehet a gond, hogy elcseszhettem a menetet? Mikor kitekertem, nagyon nehezen jött ki és el volt a menet egy helyen deformálódva. A rossz menet miatt viszont most lehet hogy nem párhuzamos a két lencse tengelye, ezálltal nem megfelelő a kép? Ez a gond?
2017. máj. 1. 09:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a menete sérült, akkor igen, lehet az a gond.
2017. máj. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!