Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért van a japán/kínai...

Miért van a japán/kínai mesékben mindenkinek olyan nagy szeme?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Mert akkorának rajzolják őket.
2010. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a kínaiban nemhiszem, mert a japánok találták ki ezeket az anime meg manga cuccokat. szerintem szépek, mert nem átlagosak, és sokkal rajzfilmesebbek. továbbá jobban is néznek ki, mint a simák:) bár mondjuk a Nana és Paradise Kiss kivétel, de ott is nagy szemük van, csak hagyományos.
2010. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Persze, szerintem is szépek:) csak furcsának találom hiszen a japánoknak kis ferde szemük van:p nem ilyen szép nagy kifejező tekintetük:p

Az is érdekes még, hogy a rajzfilmekben a lányok mindig ultra mini egyenruha-szoknyát hordanak:p pedig ők azok akik szinte mái napig ilyen hosszú kimonókban járkálnak, vagy minek hívják:p

2010. máj. 15. 22:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért alakult ki ez a stílus, mert jobban lehet vele érzelmeket kifejezni. Ezen kívül a karakter jellemére is egyből lehet belőle következtetni. A nagy kerek szemű az ártatlanabb, általában lány, a szűk szemű meg legtöbbször sunyi, gonosz.

A szem a lélek tükre. :D

[link]

2010. máj. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Thurston ***** válasza:
Nekem több olyan anime jut eszembe, ahol normáls szeme van a karaktereknek, mint ahol ilyen nagy...
2010. máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Akkor nem láttál eleget. De mondj olyan címeket, ahol normális, emberi méretű szemük van a karaktereknek.
2010. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

azért mert tényleg úgy rajzolják őket! XD

egyenruha kérdése: a japán iskolások egyenruhába járnak és japánban sem flangálnak folyton kimonoban... :D

2010. máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Thurston ***** válasza:
57%

15:41


HAHA


Gungrave, Death note, Berserk, Ai no Kusabi, Great Teacher Onizuka (ha jól emlékszem), Wonderful Days, Grave of the Fireflies, Fake, Koukaku Kidoutai, Claymore, Akira, Kousetsu Hyaku Monogatari, Zetsuai, Bronze: Cathexis Koji Nanjo, Juubee Ninpuuchou - Ryuuhougyoku Hen, Crystania no Densetsu, Dai Majuu Gekitou: Hagane no Oni, Kurau Phantom Memory...


Hirtelenjében ennyi anime ugrik be, amire a kisebb, normálsm éretű szem jellemző. Persze írhatnék kétszer ennyit is, csak minek.


De igazad van, kevés animét nézek, azért van.

2010. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Meg is állnék a death note-nál. Azt könnyű összehasonlítani a valósággal. Valóban nem az elfen lied szintű tehén szemek, de az emberinél így is jóval nagyobbak.

[link]

[link]


A női szereplőket nem is említem.

2010. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Thurston ***** válasza:
Ha ezt hasonlítási alap kérdésévé tesszük, az jó nagy baromság. Én az általatok emlegetett nagyszemű animékhez hasonlítottan kicsi szemekre gondolok. Te meg a valósághoz mérten. Ami elég nagy baromság, ha figyelembe vesszük, hogy elég kevés olyan rajzfilm létezik, ahol a figurák pont úgy vannak kidolgozva, mint egy valódi ember. Szóval ezt az érvet most inkább csak kinevetem. Főleg, hogy valószínüleg azt sikerült kiszúrnod a listából, ahol al egnagyobb szemek találhatók meg.
2010. máj. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!