Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Házibuliba "illik" piát vinni...

Házibuliba "illik" piát vinni a házigazdának?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első alkalom, hogy házibuliba mennék, ráadásul egyedül, szóval nem igazán tudom, mi az "illem". A házigazdát annyira nem ismerem; de tudom, hogy eléggé ivós buli lesz. Jómagam nem szoktam inni (csak sörözni, vagy ha megkínálnak vmivel, esetleg ritka alkalmakor vmi erősebbet), így nem igazán tudom, mit kéne vigyek a házigazdának, egyáltalán vigyek-e valamit?

2017. júl. 27. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a házigazdának szokás az italt vinni, hanem úgy általában a társaságnak. A házigazda adja a helyet (meg némi ételt, italt), a vendégek pedig az italt, rágcsát.

Ha sörözni szoktál, vigyél 4-8 sört, vagy egy üveg bort, általában annyi italt vigyél, amennyi előreláthatólag a fogyasztásod lesz. Lényeg, hogy ne tűnjön potyázásnak. Ha nem iszol alkoholt, akkor vigyél üdítőt, rágcsát.

2017. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ahaaa. értem :D

akkor csak nekem van ilyen "régimódi" gondolkodásom, hogy a házigazdának külön kell vinni pl egy üveg bort :D

2017. júl. 28. 12:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Van az a fajta vendégvárás, amikor illő a házigazdának bort, ha pedig van háziasszony, neki virágot vagy bonbont vinni.

Egy házibuli, ahol ivászat lesz, az nem ebbe a kategóriába tartozik:)

Nem komplikáld túl, viszel egy üveg bort, és ennyivel meg is van a hozzájárulásod a bulihoz.

2017. júl. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, már ki is találtam mi legyen! :)
2017. júl. 28. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!