Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Kezdő modellezés?

Kezdő modellezés?

Figyelt kérdés

Hali mindenkinek!

Ezeket a modelleket szeretném itthonra összeszerelni: F-15C Eagle, Rafale M, SU-34 FN, Mig-29 Fulcrum, SAAB Jas 39D Gripen, és F/A 22 Raptor. 1/72 arányban gondolkodom.

A modellfutár.hu-n nézelődtem. Többféle márkát láttam, Italeri, Hobby Boss, Revel, Academy, és Hasegawa.

Melyik márka/modellel érdemes kezdenem, és milyen szerszámokat kell beszereznem ahhoz hogy a leendő modelleket össze tudjam rakni?

A szerszámoknál gondolok a legfontosabbakra, olyat nem szertnék megvenni aminek nem veszem hasznát. :)



#makett #modell #modellezés #makettezés #repülő makett #repülő modellezés #repülő makettezés #hobbi modellezés #hobbi makettezés
2017. aug. 3. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Italeri és Revell makettekhez volt dolgom azok közül, amiket felsoroltál. Ezek kezdőnek tökéletesek, amúgyis 1/72-ben nem hiszem, hogy túl nagy különbség lenne kidolgozottság és nehézség terén a gyártók között. Nagyobb maketteknél jön ki inkább a minőségi különbség.

Ha teljesen kezdő vagy, akkor szerszámok közül kell egy szike, csipesz, reszelő, vékony ecsetek, festékek, grafitceruza, maszkoló papír. Nem létfontosságú, de sokszor jól jön egy tű, öngyújtó is.

Hirtelen ezek jutottak az eszembe.

2017. aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg ragasztó. Anélkül esélytelen összerakni:)
2017. aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :)
2017. aug. 3. 16:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Picit talán off, de ha nem haragszol, ennyit pontosítok én is: ezek makettek. Modell az, ami ugyanúgy megy mint az igazi. Pl, távirányítású repülők, autók, hajók, stb.
2017. aug. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ugyan, dehogy haragszom. Csak azért írtam hogy makett és modell mert így talán többen felfigyelnek a kérdésre :)

Ment a zöld!

2017. aug. 5. 22:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Legelső lépésként egy makettezésről szóló könyvet ajánlanék beszerezni. Keress rá erre a könyvre! "Tóth Sándor-Légierő a konyhaasztalon" Amikor én kezdtem ezt a hobbit (20 éve) Az alábbi könyvből tanultam meg az alapokat, amik szerintem azóta mit sem változtak. Tényleg hasznos kis segítség, talán PDF-ben is le lehet tölteni valahonnan, ha nem akarsz rá költeni, de azért lapozgatni jobb.
2017. aug. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Neled is köszi a választ! Ment a zöld :)
2017. aug. 6. 17:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem keső...én nekem volt szerencsém hasegawa-n kìvül mindenhez.

Az academy és a revel volt legjobb.


Más makett esetéban az italeri-t elnagyoltnak talàltam.


Az academy-nél fi gyelni kell,hogy van "add veight" (adj sulyt)akkor nem írja,hogy menyit,ez okozhat problémát (nekem seggre ül az A10 warthog)


Ami kellhet még:"modell putty" ez levegőn száradó hézag kitöltő,

Beföttes gumi,ruha csipesz-alkatrészek tartós ősszefogásához,

Pipetta-festék keveréshez.

Pigment-por,sár imitáláshoz.

2017. nov. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ neked is kedves 6.

Nem késő még :)

2017. nov. 17. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!