Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Gyerekként féltetek a "Delta"...

Gyerekként féltetek a "Delta" és a "Panoráma" műsortól?

Figyelt kérdés

Néhány éve valaki a fórumon írta, hogy a "Delta" kikergette őt a nappaliból, mert annyira félt tőle. Nem foglalkoztam a dologgal, mert azt hittem, csak ő félt ettől a műsortól. Nemrég tudtam meg, hogy másoknak is ilyen emlékei vannak. Volt, aki azt írta, hogy a "Panoráma" műsor hallatán is elmenekült, nemcsak a "Deltától". Megkérdeztem tőle, hogy mi volt az ijesztő benne? Azt felelte, hogy egyszerűen nem tudja megmondani.


Nektek milyen emlékeitek vannak ezekről? Féltetek tőle? Mi volt az oka?

Azért csodálkozom rajta, mert én nem féltem, pedig csak 6 éves voltam



2017. aug. 13. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt ilyen bajom egyikkel sem, teljesen normális müsorok voltak.
2017. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gugu Gabor ***** válasza:
A deltát imádtam, a panorámától nem féltem de unalmasnak tartottam ezért nem szerettem.
2017. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Delta FŐCÍMDALA volt a szörnyű. Én is rettegtem tőle, mindig befogott füllel, a tévétől elfordulva vártam a végét. Itt van:


https://www.youtube.com/watch?v=jtlNdIA5SZA


Ez a hülye sípoló zene, meg hozzá a képek.

2017. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pont az utóbbi pár napban jutott eszembe ugyanez a téma. Kiskoromban egyik műsort sem ismertem, mert nem igazán figyeltem oda a magyar adókra (inkább külföldi rajzfilmekkel kötöttem le a figyelmem), de a Delta főcímének pár bevágása és a zenéje, a "Song of the Second Moon" belém rögzült. Nem féltem tőle, de nagyon sejtelmesnek és nyomasztónak találtam. Éveken át a hidegre asszociáltam a zenéből a sarki expedíciós képsorok miatt, és igazából sokáig úgy gondoltam, hogy valami furcsa szovjet szerzemény volt. Csak pár éve tudtam meg, hogy honnan is származik.


Őszintén, tényleg elég irritáló és kísérteties hangzású, kísérleti elektronikus zene. Olyan, mintha egy elvont retro scifi filmből származna (már csak a címe miatt is), de ma pont ez teszi olyan érdekessé a számomra. Azért a gyermekkoromból megmaradt nyomasztó érzések is előjönnek még mindig, ha meghallgatom.

2017. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egyiktől sem féltem, pedig én is akkoriban voltam gyerek, elég sokszor láttam, hallottam, mindkettőt.
2017. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem féltem ezek közül egyiktől sem kisgyerekként sem. Legfeljebb a Delta zenéjében éreztem némi hátborzongató érzést, de számomra az is inkább érdekesnek tűnt, mint ijesztőnek. Bennem egyszerűen az fogalmazódott meg ilyenkor, hogy mindjárt látjuk Kudlik Juli nénit! :D

A Panoráma zenéjétől sem féltem, bár bizonyos képsorokat nem tudtam hova tenni, mik azok.

Ami inkább számomra kissé félelmetes volt, az a Reflektor magazin zenéje a sötét képsorokkal, persze a meneküléstől azért ott is messze voltam. :)

2021. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!