Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A Pixabay oldalon található...

A Pixabay oldalon található képek felhasználhatók szabadon, youtubera feltöltött videókban?

Figyelt kérdés

2017. okt. 18. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. okt. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ELMÉLETILEG igen.

Gyakorlatilag viszont nem ilyen egyszerű a dolog.


Egyrészt már a Pixabay gyíkjában is megemlítik, hogy "a feltöltött képek ennek ellenére ábrázolhatnak olyan dolgokat, melyek hivatalosan bejegyzett védjegyet tartalmaznak vagy szerzői jogokhoz kötöttek."


Másrészt ők sem tudnak mindent száz százalékosan ellenőrizni, és időről időre felkerülnek olyan képek, amik valaki másnak a JOGVÉDETT munkái. Egy ilyen kép felhasználása akkor is jogszerűtlen, ha te jóhiszeműen töltötted azt le.

2017. okt. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2017. okt. 19. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, akkor valamelyik stockfotó-ügynökségnél keresgélj. Ma már fillérekért lehet legálisan képekhez jutni, és így jogilag is védve vagy - ha bármi gond merül fel, az ügynökség viszi a balhét (vagy tovább tolja a feltöltőre, de ez már nem a te dolgod).
2017. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nézegettem, de nem találtam magyar nyelven, igy nem tudom, hogyan lehet kapcsolatot teremteni.
2017. okt. 20. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Az igen érdekes, mert a legtöbb nagy stock-ügynökség weboldala tud magyarul is.
2017. okt. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, közben megtaláltam
2017. okt. 21. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!